banner15

Katilin kimliği tespit edildi

Hrant Dink'in katilinin Trabzon doğumlu Ogün Samas olduğu belirlendi.

Katilin kimliği tespit edildi

Hrant Dink'in katiline adım adım yaklaşılıyor. Fotoğrafların ardından zanlının kimliği de tespit edildi. Dink'in katil zanlısının Trabzon doğumlu Ogün Samas olduğu belirlendi.

Kimlik tespiti Ogün Samas'ın babasının ihbarı ile gerçekleşti. Trabzon polisi ihbarı yapan baba Ahmet Samas ile birlikte 10 kişiyi üç saat önce (18:00'de) gözaltına aldı.

Gözaltına alınan Ogün Samas'ın babası ve diğer 10 kişinin yarın uçakla İstanbul'a getirilmesi bekleniyor. Katil zanlısı Ogün Samas'ın babası Ahmet Samas'ın Trabzon'un Ferizli belde belediyesinde geçici işçi olarak çalıştığı bildirildi.
 
Ogün Samas'ın ise Trabzon Ahmet Canbalı lisesinde öğrenci olduğu belirtilirken, Samas'ın mezun olup olmadığı bilinmiyor.

Samas'ın Trabzon'da 24 Ekim 2004 tarihinde Mc Donalds'ta meydana gelen patlamanın faili olarak gözaltına alınan Yasin Hayal'in arkadaşı olduğu iddia edildi. Yasin Hayal'in de gözaltında olduğu öğrenildi. Trabzon Atatürk Alanı'nda Mc Donalds'ın giriş kapısında meydana gelen patlamada yaralanan 6 kişi yaralanmıştı.

15 gün içinde 5 kez uçak kullandı

Hrant Dink'in birinci derecede katil zanlısı olduğu öne sürülen Ogün Samas'ın, son 15 günlük süre içinde özel bir hava yolu şirketiyle Trabzon-İstanbul arasında 5 seyahat gerçekleştirdiği öğrenildi.

Hrant Dink suikastini gerçekleştirdiği belirtilen Ogün Samas'ın babası Ahmet Samas'ın da aralarında bulunduğu 10 kişinin ifadelerine başvurulmak üzere İstanbul'a getirileceği öğrenildi.

Zanlının fotoğrafının yayınlanmasının ardından yapılan ihbarları değerlendiren polis, katil zanlısının Trabzon nüfusuna kayıtlı Ogün Samas olduğunu tespit etti.

Trabzon'da yapılan operasyonda Ogün Samas'ın babası ve 1.5 yıl önce bir restoran zincirinin Trabzon'daki şubesine düzenlenen saldırıda adı geçen yakın arkadaşı gözaltına alındı.

Katil zanlısı Ogün Samas'ın babası Ahmet Samas'ın Trabzon'un Ferizli belde belediyesinde geçici işçi olarak çalıştığı bildirildi. Ogün Samas'ın ise Trabzon Ahmet Canbalı lisesinde öğrenci olduğu belirtilirken, Samas'ın mezun olup olmadığı bilinmiyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35