Katliama komandolar da katıldı

İsrail özel komandoları Lübnan'daki kara saldırılarına katıldı.

Katliama komandolar da katıldı
İsrail operasyonlar şefi General Gadi Eisenkraut, İsrail özel komandolarının Lübnan'daki kara operasyonlarına katıldığını söyledi. General Eisenkraut, askeri radyoya verdiği demeçte, İsrailli komandoların, hava kuvvetleri ve donanmanın saldırılarına paralel olarak Lübnan'da faaliyet gösterdiklerini belirterek, "Operasyonlarımızın çoğu hava kuvvetleri tarafından düzenleniyor, buna paralel olarak donanmamız da eylemde, ancak birlikler de içeriği hakkında bilgi vermeyeceğim kara operasyonları yürütüyor" dedi.

Yediot Aharonot gazetesi de İsrailli özel birliklerin karada nokta operasyonları düzenlemek üzere Lübnan'a girdiğini duyurdu. İsrail askeri radyosundaki haberde ise Beyrut'un güneyinde birçok binanın füzeler tarafından vurulduğu, bu binalardan bazılarının cephanelik olarak kullanıldığı belirtildi. İsrail ordusu da Lübnan ordusunun radar istasyonlarının tamamının vurulduğunu ifade ederek, bu yerlerin İran tarafından temin edilen füzelerin güdümlenmesinde kullanıldığını ileri sürdü. Ordu açıklamasında, Lübnan'ın doğusundaki Baalbeck kentinde bir Hizbullah mevzisinin vurulduğu, ayrıca Hizbullah'a ait bir eğitim kampıyla bir iletişim merkezinin vurulduğu kaydedildi.

HİZBULLAH: TESİSLERİ VURURUZ

İsrailli iki askeri kaçırmasının ardından başlayan İsrail saldırılarına, düzenlediği füze saldırılarıyla cevap veren Hizbullah örgütü, Hayfa kentindeki petrokimya tesislerini vurma tehdidinde bulundu. Örgütün, El Manar televizyonunda okunan açıklamasında, İsrail'in en büyük üçüncü kenti Hayfa'ya düzenlenen saldırıda, petrokimya tesislerinin bilerek hedef alınmadığı ileri sürüldü. Açıklamada, “İslami Direniş, İsrail'i yeni bir aptallık yapmaması konusunda uyarmaktadır. Saldırılarda petrokimya tesisleri bilerek hedef alınmamıştır. Ancak gelecek sefer, Hayfa ve civarındaki herhangi bir hedeften sakınılmayacaktır” denildi. Hizbullah, bu sabah Hayfa'ya düzenlediği füze saldırılarında da stratejik öneme sahip noktaları hedef almış, fırlattığı füzelerden bazıları, petrol rafinerisi, yakıt tankları ve tren istasyonu yakınlarına düşmüştü.

NASRALLAH YARALANDI İDDİASI

İsrail özel televizyonu, Hizbullah lideri Şeyh Hasan Nasrallah'ın İsrail'in Lübnan'ın başkenti Beyrut'a yönelik bir saldırısında yaralandığını ileri sürdü. Haberde, “Hasan Nasrallah, Beyrut'a yönelik bir İsrail saldırısında yaralandı” denildi, ancak saldırının zamanı hakkında bilgi vermedi. Hizbullah ise Nasrallah'ın yaralandığı haberini kesin bir ifadeyle yalanladı. Hizbullah'tan bir yetkili, Nasrallah'ın sağ ve iyi olduğunu belirttiği açıklamasında, haberi kesin bir dille yalanladı ve “Bu İsrail propagandasından başka bir şey değil” dedi.
Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner33

banner37