banner39

Katliamı ilk o görüntüledi

Dünya, Amerikan tarihinin en kanlı okul baskınından Filistinli bir öğrencinin cep telefonuyla çektiği görüntüler sayesinde haberdar oldu.

Arşiv 19.04.2007, 12:53 20.04.2007, 12:39
Katliamı ilk o görüntüledi

 

Dünya Bülteni Haber Merkezi

 

Amerikan tarihinin en kanlı okul baskınını cep telefonuyla görüntülemeyi başaran Filistinli öğrenci televizyon kanallarının ve haber sitelerinin yıldızı oldu.

 

Saldırının gerçekleştiği Virginia Teknoloji Üniversitesi’nden yeni mezun olan Cemal El-Berguthi’nin cep telefonuyla çektiği görüntüler Amerikan ve dünya televizyonları tarafından yayınlandı ve bir çok televizyon kanalı, Batı Yaka’lı öğrenciyle olayla ilgili röportaj yaptı.

 

Dünya, katliamın ilk görüntülerini, saldırı ve havada uçuşan kurşunlar nedeniyle bir çok öğrencinin korkudan bilincini kaybettiği bir anda cesaretini toplayarak olay yerini görüntülemeyi başaran Filistinli öğrenci sayesinde seyretti.

 

Saldırı anında üniversitedeki hocasını ziyarete gelen Cemal Berguthi, kampüsün kapısından girdikten sonra saldırganın sağa sola ateş ettiğini görüdüğünü ve kurşunlardan kurtulmak için kendini yere attığını söyledi.

 

Saldırgandan sadece 60 metre uzaklıkta bulunduğunu belirten El-Berguthi, aynı üniversitede kalıp eğitimine devam etmek istediğini bildirdi. Filistinli öğrenci ayrıca, olaydan büyük üzüntü duyduğunu ifade ederek hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diledi.

 

Bu arada, Amerika’da yaşayan Arapların olayın bir Arap tarafından gerçekleştirilmiş terör eylemi olmasından korktukları ve saldırganın Güney Kore vatandaşı çıkmasıyla rahat bir nefes aldıkları belirtildi.

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?