banner39

Kavaf: Sokaklarda çalıştırılan 8 bin 756 çocuk var

Aileden Sorumlu Devlet Balanı Aliye Kavaf, kokaklarda çalıştırılan 8 bin 756 çocuk olduğunu belirtti.

Arşiv 21.04.2010, 02:32 21.04.2010, 02:32
Kavaf: Sokaklarda çalıştırılan 8 bin 756 çocuk var

 
Kadın ve aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, çocuk ve gençlik merkezleri ile sokaklarda çalıştırılan 8 bin 756 çocuğun bulunduğunu söyledi. 
 
Kavaf, TBMM Genel Kurulunda, Anayasa değişikliği teklifinin 4. maddesi üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtlarken, çocuk ve gençlik merkezlerinde, sokaklarda çalıştırılan çocuklar hakkında bilgi verdi. Selma Aliye Kavaf, ''Çocuk ve gençlik merkezlerimizden bu çocukların eğitim almaları sağlanmaktadır'' dedi.

Sokağa terk edilen 600 yeni doğmuş bebeğin işlemlerinin tamamlanarak, evlat edinmek isteyen ailelere verildiğini kaydeden Kavaf, kayıp çocuklarla ilgili sorulara da yanıt verdi. Kavaf, Bakanlığına bağlı kurumlardan izinsiz olarak ayrılan çocuk sayısının bugün itibariyle 590 olduğunu kaydederek, şöyle konuştu:

''Ancak bu çocukların büyük bölümü suça itilmiş ya da suç mağduru olan çocuklarımızdır. Bunlar; sokağın kontrolsüz yaşamına alışkın oldukları için kurumda kalma noktasında istikrar göstermeyen, Emniyet'in bilgisi dahilinde bulundukları yerlerden alınarak bize getirilen, kendileriyle iletişim içinde olduğumuz çocuklardır. Yine 590 çocuğumuzun içinde izinli olarak akraba ve yakınlarının yanına giden, kayıtları bizim kurumlarımızda olan, izinlerinin sonunda kurumlara dönen çocuklar vardır.''

Kavaf, yapılan Anayasa değişikliğiyle Türkiye'nin önünün açılmak istendiğini ifade ederek, ''Mevcut Anayasa, Türkiye'ye dar gelen, Türkiye'yi belli sınırlar içine sıkıştıran Anayasadır. Yeni yapılan ve bundan sonra yapılması düşünülen bir takım düzenlemelerle Türkiye'nin daha büyük hamleleri gerçekleştirmesi hedeflenmiştir'' dedi.
 
Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?