banner39

Kayıp çocuklarda mektup skandalı

Meclis Araştırma Komisyonu, Kayseri'de kayıp çocukların ailelerine gönderdiği yanlış mektup önce sevindirdi, sonra üzdü.

Arşiv 03.06.2010, 04:42 03.06.2010, 04:42
Kayıp çocuklarda mektup skandalı


Kayseri'de mektup skandalı yaşandı. Meclis Araştırma Komisyonu, kaybolan çocuklardan Türkan Ay'ın ailesine "gözünüz aydın" yazan bir mektup gönderdi. Yaklaşık 250 gündür haber alınamayan çocukların ailesi, önce sevindi, sonra da yıkıldı. Çünkü aileye yanlış mektup gönderilmişti.

Onlar geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nda kayboldu. O gün bugündür de haber alınamıyor.Aileler tedirgin. Mutlu bir haber almak için bekliyorlar.

Kayseri'li Tekin ve Ay aileleri, kaybolan çocuklar için kurulan Meclis Araştırma Komisyonu'ndan gelen bir mektupla şaşkına döndü. Mektup, İstanbul Milletvekili Halide İncekara imzalıydı.

İçinde "gözünüz aydın olsun" yazıyordu.

Meclis Kayıp Çocukları Araştırma Komisyonu kayıp çocuk haritasını çıkarmak amacıyla anket çalışması yapmak istedi. İki ayrı mektup metni hazırlandı.

Çocukları daha önce bulunan ailelerle, çocukları halen kayıp olan ailelere farklı mektuplar gönderildi.  

Kayıp Türkan Ay'ın annesi Özlem Ay ve babası İbrahim Ay, "gözünüz aydın" yazan mektubu okuyunca büyük bir mutluluk yaşadı. Kaybolan çocuklarının bulunduğunu sandılar. Oysa mektuplar karışmıştı.

Acılı aileye yanlış mektup gitti.

Mektubu defalarca okuduğunu ancak bir anlam veremediğini söyleyen baba İbrahim Ay tepkili.

Komisyon kendini savundu. Yanlışlığın Kayseri'deki anket görevlisinden kaynaklandığını açıkladı.

Kaynak: CNN Türk

banner53
Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?