banner39

Kayıp subayın eşi: Ölü ya da diri eşimi bulun

Meclis'e başvuran kaybolan Tabip Üsteğmen M. Fatih Uluğ'un eşi Feray Uluğ, "Yalvarırım sağ ya da ölü onu bulun" dedi.

Arşiv 21.02.2008, 11:24 21.02.2008, 11:24
Kayıp subayın eşi: Ölü ya da diri eşimi bulun


Şırnak'ta görev yaparken bir anda ortadan kaybolan Tabip Üsteğmen M. Fatih Uluğ'dan 2.5 aydır haber alınamıyor. Üsteğmenin eşi Feray Uluğ, son çare olarak, "Yalvarırım sağ ya da ölü onu bulun" diye Meclis'e başvurdu.

Akşam Gazetesi'nin haberine göre Şırnak'ta dağda operasyon sırasında kaybolan Tabip Üsteğmen M. Fatih Uluğ'un sır perdesi aralanamıyor. 2.5 aydır haber alınamayan kayıp üsteğmenin eşi ve henüz 2 yaşında olan minik kızı ise çok zor günler geçiriyor.

Eşinin kaybolmasından sonra adeta hayatı kabusa dönen ve 2 yaşındaki kızı Şebnem Pelinsu ile birlikte haber bekleyen Feray Uluğ, önceki gün Meclis'teydi. TBMM İnsan Hakları Komisyonu Üyesi, CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin'i ziyaret eden acılı eş, komisyon ve Meclis'in olayın üzerine gitmesini istedi.

Feray Uluğ, CHP'li Ersin'le sohbetinde "Firar etmiş olabilir" iddiaları ile ilgili olarak, "Ben eşimin firar ettiğine inanmıyorum. Asker elbisesi ve silahı ile firar etmiş olamaz. Firar etmesi için de bir neden yok. Firarda olsaydı 2.5 ayda beni ve kızını mutlaka arardı. Kızına çok düşkündü. Onu görmeden, aramadan bir gün bile duramazdı" dedi.

CHP'li vekile "Bana göre PKK'ya katılma olasılığı sıfır" değerlendirmesini yapan acılı eşin, şu görüşlerini aktardığı öğrenildi: "Kendisinin tansiyon hastalığı vardı. 17 saatlik yürüyüş sırasında dönüş için diğerleri ile birlikte yola çıktığının şahitleri var. Acaba yolda rahatsızlanıp gruptan kopmuş olabilir mi diye aklıma geliyor. Gruptan koptuktan sonra da PKK'lılar tarafından bulunup 'doktorsun ha, bizim işimize yararsın, doktora çok ihtiyacımız var' denilerek götürülmüş olabilir."

CHP İzmir Milletvekilli Ahmet Ersin ise "Devlet bütün istihbarat gücüyle gerçeği ortaya çıkarmak zorunda. Benim araştırmalarıma göre, kayıp üsteğmenin maaşının dörtte biri kesilerek eşine ödeniyor. 'Kayıp' kabul edilse tamamı ödenirdi. 'Firar' olsa hiç ödenmemesi gerekir. Kaçırıldığı kabul edilmiş ki, maaşının dörtte üçü ödeniyor."

Ersin, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün yanıtlaması istemiyle soru önergesi vererek konuyu Meclis gündemine taşıyacağını da bildirdi.

Yorumlar (1)
rana 15 yıl önce
Kim bu resimdekiler?Fatih değil onu iyi biliyorum
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?