banner39

Kayıp uçağın enkazı ve bir ceset bulundu

Endonezya'da 102 yolcu ve mürettebatıyla bir hafta kadar önce kaybolan yolcu uçağının bir bölümüne ve bir de kadın cesedine ulaşıldı.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Kayıp uçağın enkazı ve bir ceset bulundu

Uçağın kuyruk kısmına ait olan ve denizde bulunan parçanın, Celebes Adası'nın güneybatısındaki Pare Pare'ye 8 kilometre, kıyıya yaklaşık 300 metre uzaklıkta bir balıkçı tarafından bulunduğu ve üzerinde uçağın kayıt numarasını taşıdığı belirtildi. Bir polis yetkilisinin açıklamasına göre, cesedinde söz konusu enkaz parçasının bulunduğu yerin yakınlarında bulunduğu belirtildi.

Yakınları 'sevindi'

30 yaşlarındaki kadının kimliğinin araştırıldığı kaydedildi. Arama ve kurtarma yetkilileri, aynı bölgedeki sahilde iki hostes koltuğunun bulunduğunu da bildirdi. Bu arada, Adam Havayolları'na ait Boeing 737 tipi yolcu uçağının bir bölümünün bulunmasının, günlerdir haber bekleyen kurbanların yakınlarını "sevindirdiği" kaydedildi. Askeri yetkililer, önceki gün arama çalışmalarını sürdüren Deniz Kuvvetleri'ne ait bir geminin, deniz yatağında metal tespit ettiğini açıklamıştı. Adam Havayolları'na ait Boeing 737 tipi uçak, geçen hafta Cava Adası'ndan havalandıktan sonra kaybolmuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?