banner15

Kaynak makinesiyle füze yapıyorlar

Iraklı direnişçilerce internet üzerinden dağıtılan görüntülerde direnişçiler, bir füzeyi nasıl yaptıklarını adım adım gösteriyor.

Kaynak makinesiyle füze yapıyorlar

Videonun sonunda direnişçiler füzenin çalıştığını kanıtlamak için bir de deneme atışı yapıyor.

Amerika’nın işgali sonrasında yaşanan savaş hem Irak topraklarında hem de sanal alemde hız kesmeden devam ediyor. Iraklı direnişçiler, ABD askerleriyle nasıl savaştıklarını içinde zaman zaman bombalama zaman zaman da sniper (keskin nişancı) eylemlerinin görüntüleri olan videolar hazırlıyor ve bu görüntüleri internet üzerinden dağıtıyor.

Son olarak Iraklı direnişçiler, tamamen kendi imkanlarıyla sıfırdan nasıl bir füze yaptıklarını gösteren bir video hazırladı. Direnişçilerin internet üzerinden dağıttığı görüntülerde iki kişi sıradan bir torna-kaynak atölyesine benzeyen bir yerde füzeyi oluşturacak parçaları adım adım birleştirmeye çalışırken gösteriliyor.

Son olarak test ediyorlar 

6 dakika 49 saniye süren görüntüde, ilk olarak füzenin ateşleme mekanizmasını hazırlayan yüzü maskeli direnişçiler, öncelikle sadece bu mekanizmayı boş bir arazide test ediyor.
Daha sonra kalan parçaları tamamlayan Iraklı direnişçiler, son olarak hazırladıkları füzeyi griye boyuyor ve üzerine füzenin adı olarak “Abeer” ve bazı rakamlar yazıyor.

Görüntünün son kısmında boş bir araziye giden direnişçiler, hazırladıkları füzeyi burada ateşliyor. Havaya fırlatılan füzenin nereye düştüğü ise görüntülerde yer almıyor. 
 
Anka

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48