banner39

Kayseri Valisi kazayla ilgili kendisini savundu

Helikopter kazasıyla ilgili yaptığı ilk açıklamalar yüzünden tepki çeken Vali Bilici kendisini savundu

Arşiv 04.04.2009, 21:42 05.04.2009, 10:44
Kayseri Valisi kazayla ilgili kendisini savundu


Kayseri Valisi Mevlüt Bilici, (BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu helikopterin düşmesi sonrasında, Yazıcıoğlu'nun sağlık durumuna ilişkin yaptığı açıklama) ile ilgili, ''BBP Genel Merkezi'nden Valiliğimizi arayan Genel Merkez üst düzey yöneticileri ile telefonla görüşülmüş ve kendileriyle Emniyet Müdürlüğü'nden gelen teyit edilmemiş ilk bilgiler paylaşılmıştır. Ancak, bu bilgilerin teyide muhtaç olduğu özellikle vurgulanmıştır'' dedi.

Vali Bilici'nin konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklama şöyle:

''25 Mart 2009 Çarşamba günü öğleden sonra Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu helikopterin Kahramanmaraş–Yozgat arasında Çağlayancerit ilçesinden Yerköy ilçesine giderken bilinmeyen bir bölgede düştüğü bilgisinin alınması üzerine, kazanın, geçiş güzergahı olan Kayseri'de de olma olasılığı Valiliğimizce göz önünde bulundurulmuş, ilimizde bulunan sağlık kuruluşlarına gerekli ikazlar yapılmış, yine Sağlık Bakanlığı'nca Kayseri'de konuşlandırılan ambulans helikoptere hazır olması yönünde talimatlar verilmiştir.

Bu esnada, Valiliğimize İl Emniyet Müdürlüğü'nden olayın ilk sıcaklığı ile intikal ettirilen duyumlara göre, helikopterin Kahramanmaraş ili Göksun ilçesinde düştüğü, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ayağının kırık olduğu, şuurunun açık olduğu ve Göksun'daki sağlık kuruluşlarına intikal ettirilmekte olduğu yönünde bilgiler gelmiştir. Teyit edilemeyen bu bilgi doğrultusunda kazazedelerin Kayseri'ye getirilebilecekleri dikkate alınarak gerekli her türlü tedbirler alınmıştır.

Büyük Birlik Partisi Genel Merkezi'nden Valiliğimizi arayan Genel Merkez üst düzey yöneticileri ile telefonla görüşülmüş ve kendileriyle Emniyet Müdürlüğü'nden gelen teyit edilmemiş ilk bilgiler paylaşılmıştır. Ancak, bu bilgilerin teyide muhtaç olduğu özellikle vurgulanmıştır.

Valiliğimizce İl Emniyet Müdürlüğü'nden intikal eden teyit edilmemiş bilgiler çerçevesinde basın kuruluşlarına herhangi bir resmi açıklama yapılması söz konusu değildir. Bazı basın yayın kuruluşlarında Valiliğimize istinaden çıkan haberler, yoruma dayalı olup, resmi nitelik taşımamakta ve Valiliğimiz bilgisi dışındadır. Basına yansıyan konuyla ilgili bilgilerin askeri yetkililerden alındığına dair çıkan haberler tamamen gerçek dışıdır.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (1)
Fehmi Us 12 yıl önce
Anlaşılan valiye Yazıcıoğlu sağ haberi emniyetten uçurulmuş. Oysa günlerdir Zaman, Taraf ve Yeni Şafak gazeteleri haberin askeri yetkililerden geldiğni yazıp durdular.
Neler oluyor? Ne yapılmaya çalışılıyor anlayan varsa beri gelsin. Nerede bizim hakikata sadakatimiz? Ne dönüyor bu memlekette?
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?