banner39

Kayserili kayıp üç çocuk sırra kadem bastı

Kayseri'de geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nda kaybolan ve bir daha haber alınamayan 3 çocuk adeta sırra kadem bastı.

Arşiv 17.04.2010, 01:55 17.04.2010, 08:04
Kayserili kayıp üç çocuk sırra kadem bastı


Dünya Bülteni Haber Merkezi 

Kayseri'de yaklaşık 6 ay önce kaybolan 3 çocuk sır oldu. 21 Eylül 2009 günü Ramazan Bayramı sırasında şeker toplamak için evden çıktıktan sonra kaybolan ikisi kardeş 3 çocuk adeta sır oldu. Talas ilçesindeki evlerinden ayrıldıktan sonra kaybolan 7 yaşındaki Dilruba Tekin ile ağabeyi 8 yaşındaki Tuna Tekin ve komşularının çocuğu 11 yaşındaki Türkan Ay’ın bulunabilmesi için TBMM’de bir komisyon kurdu.

 Kayseri Milletvekili Ahmet Öksüzkaya, Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz ve Ankara Milletvekili Aşkın Asan’dan oluşan komisyon, Kayseri Valisi Mevlüt Bilici ve Emniyet Müdürü Arif Akkale ile toplantı yaptı. Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kaan Köksal da komisyona 3 çocukla ilgili bilgi verdi. Olaydan sonra Kayseri genelinde 78 kuyu, 57 trafo, 68 foseptik çukur ile bin 169 adet metruk binanın arandığını bildiren Köksal şöyle dedi:

 ‘’Değirmen, park bahçe, inşaat alanları, mezarlık, bağ evi gibi yerler ile 7 bin 440 ikametgâhta tek tek araştırma yapıldı. Barajın içini balık adamlarla inceledik. 81 site araştırıldı ve bugüne kadar 113 bin şahsın da kimlik soruşturması yapıldı. Kayseri plakalı 13 bin araç incelendi. Oto kiralayan yerlerdeki araçlar araştırıldı. 194 ihbar değerlendirildi. Ülke genelinde evlatlık talebinde bulunan kişiler ile psikolojik rahatsızlığı olanlar, yalnız yaşayanlar, yani akla gelecek her şey bu aramanın kapsamı içerisine alındı. Ama maalesef sonuca ulaşamadık. Hapisten izinli çıkanlar, cinsel tacizde bulunanlar, kan davası, göç gibi nedenlerle Kayseri’de ikamet edenler de arama kapsamına alındı. Vazgeçmiş değiliz, araştırmalar devam ediyor.’’

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?