banner39

Kenan Evren kızdı: Eşim evlatlık değil!

Eşinin evlatlık olduğu yönündeki iddialara sert çıkan Kenan Evren, "Merhum eşim evlatlık değildir" dedi.

Arşiv 30.09.2009, 05:47 30.09.2009, 09:30
Kenan Evren kızdı: Eşim evlatlık değil!


'Dersim isyanı'' sonrası yetim kalan çocukların evlatlık olarak verildiği ve bu çocuklardan birinin de, Sekine Evren olduğu iddiası, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'i kızdırdı. Evren, eşinin , Manisa'nın köklü ailelerinden olduğunu belirterek ''Merhum eşim evlatlık değildir. Zihinler bulandırılmak isteniyor'' dedi.

Tunceli'de 1937 yılında meydana gelen ''Dersim isyanı'' sonrası yetim kalan çocukların, bazı asker ailelerine evlatlık olarak verildiği ve bu çocuklardan birinin de, Sekine Evren olduğu iddiası, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'i kızdırdı. Evren, 1982 yılında ölen eşi Sekine Evren'in, Manisa'nın köklü ailelerinden birinin kızı olduğunu belirterek ''Merhum eşim evlatlık değildir. Zihinler bulandırılmak isteniyor'' dedi.

''Dersin isyanı'' sonrası evlatlık verilen kızların öyküleriyle ilgili bir belgesel film hazırlayan yönetmen Nezahat Gündoğan, Sabah Gazetesinde yer alan röportajında evlatlık kızlar arasında Kenan Evren'in eşi Sekine Evren'in de olduğunu öne sürmüştü. Gündoğan ''Sekine'nin Manisa Alaşehir'de bir tüccara evlatlık verildiği iddiasını araştırıyoruz. Ama Kenan Evren'in eşi olunca araştırmada yol almak da zor oluyor'' demişti.

ÜSTEĞMEN RÜTBESİNDEYKEN EVLENDİ
Bir süredir GATA'da tedavi olan ve Ankara'da dinlenen Kenan Evren ise bu iddiaya çok kızdı. Evren merhum eşinin Mustafa-Emine Muslu'nun 4 kızından biri olduğunu belirterek '' Evlatlık olduğu gerçek dışıdır. Bu iddialar zihinleri bulandırmak isteyenlerin art niyetinin ürünüdür. Merhum eşim hakkında, Manisa Alaşehir nüfus müdürlüğünde bütün bilgiler vardı'' dedi.

1922 doğumlu olan Sekine Evren, Alaşehirli bir bağcının dört kızının en büyüğüydü.  Alaşehir'de lise olmadığı için eğitimine devam edemedi. Üsteğmen Kenan Evren'le evlendikten sonra da hayatı sıkıntı içinde geçti. İlk çocuğunu doğumda kaybetti, üç kızı oldu. Erken yaşta şeker hastalığına yakalandı. 1980 Mayıs ayında Brüksel'de felç geçirdi. 3 Mart 1982'de öldü.

Kaynak: Gazeteport

 

banner53
Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?