Kerbela'da patlamalar: 31 ölü

Binlerce Şii'nin Erbain törenleri için toplandığı Kerbela'da patlamalar oldu

Kerbela'da patlamalar: 31 ölü


Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Irak'ın Kerbela şehrinde ardarda iki patlama olduğu bildirildi.

Onbinlerce Şii'nin Erbain törenleri için akın ettiği şehirde meydana gelen patlamalarda ölü ve yaralı sayısı her geçen saat değişiyor.

İlk belirlemelere göre 20 kişinin hayatını kaybettiği açıklanmıştı. Ancak, Sağlık Bakanlığından bir yetkili, saldırıda 31 kişinin öldüğünü, 150 kişinin yaralandığını belirtti.

Bu arada, saldırıyla ilgili farklı bilgiler geliyor.

Amerikan AP ajansı saldırının bomba yüklü bir araçla, İngiliz Reuters ajansı iki araçla düzenlendiğini duyururken, Fransız AFP ajansı, saldırının havan topuyla düzenlendiğini bildirdi.

Bugün meydana gelen patlamalar bir hafta içinde Kerbela'da yaşanan üçüncü büyük bombalı saldırı oldu.

Şiiler, Kerbela olaylarının 40’ıncı gününün (Erbain) yıldönümü nedeniyle Kerbela’da toplandı. Törenler çerçevesinde Şiiler Kerbela’da öldürülen Hz. Hüseyin’in türbesini ziyaret ediyor.

Hafta başında da Kerbela’da toplanan Şiileri hedef alan ilk saldırda 57 kişi ölmüş, 100’den fazla kişi de yaralanmıştı. Bu saldırıdan iki gün sonra yine Kerbela'da meydana gelen patlamada 20 kişi hayatını kaybetti.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2010, 13:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
semi
semi - 9 yıl Önce

bunlar shiler ile sunnileri devamli birbirine dusurmek istiyen "....." amerikali katillerin isi....! Allah bildigi gibi yapsin amin.......

banner39

banner36

banner37

banner35