banner15

KESK, greve gidiyor

KESK, Eğitim ve Örgütlenme Sekreteri Akman Şimşek, 26 Mayıs'ta üretimden gelen güçlerini kullanarak, greve gideceklerini açıkladı.

KESK, greve gidiyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Eğitim ve Örgütlenme Sekreteri Akman Şimşek, 26 Mayıs'ta üretimden gelen güçlerini kullanarak, greve gideceklerini bildirdi.

Akman Şimşek, DİSK Trakya Bölge Temsilciliği'nde düzenlediği basın toplantısında, 1 Mayıs'ın ülke genelinde coşkulu şekilde kutlandığını, emekçiler için büyük moral olduğunu söyledi. 

İktidarın emekçilerin isteklerine kulak vermesi gerektiğini savunan Şimşek, şunları kaydetti:

''Emekçilerin uzun yıllardır verdiği mücadele ve ödediği bedeller sonucunda kazanılan Taksim Meydanı, lütufmuş gibi sunulmaktadır. AKP iktidarı (bu ülkede her şeyi ben belirlerim, ben veririm) diyor. Emekçilerin lütufa ihtiyacı yoktur. Emekçiler haklarının peşindedir. Buradan siyasi iktidarı uyarıyoruz. 1 Mayıs'ta Taksim'de toplanan 500 bin emekçi, ülkede toplanan milyonlarca emekçi de mi size gösteremedi yanlış yolda olduğunuzu? Şimdi de 1 Mayıs'ın coşkusuyla sizi bir kez daha uyaracağız. 26 Mayıs'ta üretimden gelen gücümüzü kullanacağız. Greve gideceğiz.''

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2010, 13:29
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35