banner39

Keşmirli liderler, Pakistan'ı ziyaret edecek

Keşmirli Bütün Partiler Hürriyet Konferansı lideri Ömer Faruk beraberindeki bir heyet ile gelecek ay Pakistan'ı ziyaret edecek.

Arşiv 29.05.2008, 15:33 29.05.2008, 15:42
Keşmirli liderler, Pakistan'ı ziyaret edecek

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Keşmirli liderlerin gelecek ay iktidara gelen yeni hükümet ile görüşmelerde bulunmak üzere Pakistan'a bir ziyaret düzenleyecek.

Bütün Partiler Hürriyet Konferansı Başkanı Mirvaiz Ömer Faruk, AFP'ye yaptığı açıklamada, kendisi ile birlikte gidecek heyetin Pakistan liderliğindeki en üst düzey yetkililerle görüşeceğini belirtti. Ömer Farak, Pakistan dışişleri bakanı Şah Mahmud Kureşi'den bir davet mektubu aldıklarını bildirdi.

Keşmir'deki başlıca caminin imamı olan Faruk, "Pakistan hükümetinden davet mektubu aldık." dedi.

Davet mektubunda, Faruk ve heyetinin karşılık uygun görülen bir tarihte Haziran 2008'de Pakistan'a gelerek görüşmelerde bulunması isteniyor.

Mirvaiz Ömer Faruk, Pakistan ziyaretinde İslamabad'da geçen hafta Kureşi ve Hindistan Dışişleri Bakanı Pranab Mukherjee arasında gerçekleştirilen görüşmede neler konuşulduğunu öğrenmek isteyeceğini söyledi.

Faruk'un lideri olduğu parti geçen yıl başlarında İslamabad'ta Müşerref ile görüşmüştü. Bütün Partiler Hürriyet Konferansı ayrıca bir kaç sefer Keşmir konusunda Yeni Delhi ile görüşmelerde bulundu. Görüşmeleri Keşmirli bazı gruplar karşı çıktı.

AFP'nin haberine göre, bu hafta başlarında Keşmir bağımsızlık taraftarı Yasin Malik, yetkililerle görüşmek üzere gizlice Pakistan'a gitti. Faruk, "Ayrıca bağımsızlık taraftarı grup liderliği ile de görüşeceğiz. Onlara güven vermek istiyoruz." şeklinde konuştu.

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?