banner39

'Kezzap' haberini vali de yalanladı

Mersin'de "mini eteklilere kezzap atıldı" başlıklarıyla verilen haberlere validen yalanlama geldi.

Arşiv 15.02.2008, 13:22 15.02.2008, 15:19
'Kezzap' haberini vali de yalanladı

Mersin'in Tarsus ilçesinde, ikisi öğrenci 5 kişiye yakıcı madde atılması üzerine bir açıklama yapan Vali Hüseyin Aksoy, olayın kasıtlı ve kezzapla yapılmadığını söyledi.

AA'nın haberine göre, Vali Hüseyin Aksoy, "Eğitime yüzde 100 destek Projesi" kapsamında yaptırılacak okulun protokol töreni için düzenlediği basın toplantısının ardından, yaptığı açıklamada, 11 Şubat Pazartesi günü 2 öğrencinin bacağına yakıcı madde atıldığını, dün meydana gelen olaylarda 3 kamu görevlisinin daha benzer olayla karşı karşıya geldiğini ifade etti. Aksoy, kamu görevlilerinden ikisinin olay esnasında üzerinde pantolon bulunduğunu belirtti.

"Atılan maddenin kezzap olmadığı kesin" diyen Aksoy, "Olaya maruz kalan kamu görevlilerimizin pantolonlu olmasını göz önüne aldığımız zaman, kamuoyuna yansıyan ve yansıtılan 'mini etek giyildiği için atıldı' yönündeki değerlendirmeler doğru değil. Bunları tamamen psikolojik sorunları olan kişi veya kişilerin yaptığını düşünüyoruz" dedi.

Aksoy, olaya maruz kalan vatandaşların sağlık sorunu yaşamadığını da kaydetti.

Tarsus'ta, ilköğretim okulu 6'ncı sınıf öğrencisi B.Y. (13) ile lise son sınıf öğrencisi G.K'nin (17) bacağına ve hemşire A.İ'nin pantolonuna kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından asit benzeri yakıcı madde dökülmesi olayı kamuoyuna duyurulmuştu.

Medya son iki gün içinde aynı haberi, başötüsü tartışmalarıyla ilişkilendirerek verdi. Özellikle Doğan grubu gazeteleri olayı tahrik edici bir şekilde ısrarla verdi.


 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?