Kılıçdaroğlu daha seçilmeden üç taviz verdi!

CHP'nin başına gelmesi beklenen Kılıçdaroğlu ne tüzükte ne teşkilatta ne de seçimde herhangi bir değişikliğe gitmiyor.

Kılıçdaroğlu daha seçilmeden üç taviz verdi!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

CHP Genel Başkanlığı'na büyük bir heyecanla gelmeyi bekleyen Kemal Kılıçdaroğlu, daha başkan seçilmeden ilk 3 konuda taviz verdi bile. Kemal Kılıçdaroğul, daha önce defalarca parti tüzüğünün değişmesi, parti içi demokrasinin geliştirilmesi gerektiğini söylemişti. Ancak alınan son bilgilere göre, yarın yapılacak kurultayda tüzüğe dokunulmayacağı kararı alındı. Kılıçdaroğlu, liste ve teşkilat konusunda da Baykal'ın yolundan ayrılmadı. 

Kemal Kılıçdaroğlu, tüzüğün yanında teşkilatın da değiştirilmemesine karar verdi ve "teşkilatı koruyun" talimatı verdi.

Kılıçdaroğlu daha dün gece katıldığı bir televizyon programında tüzük ve parti içi demokrasi için heyecanla şunları söylemişti: "Bunun sözünü veriyoruz, vermek zorundayız. Gerçekten partililere güveniyorsak, değer veriyorsak onlara söz hakkı vermek zorundayız. Burada iki aşamalı bir program uygulanmalı. Birincisi siyasi partiler yasası değişmeli, ikincisi partilerin tüzükleriyle bunun sağlanması lazım. Tüzüğü değiştireceğiz. Bu kurultayda tüzük değişikliği de gündemde."

Kılıçdaroğlu'nun taviz verdiği diğer bir konu da liste konusu olmuştu. Önder Sav ekibi blok liste istemişti. Kılıçdaroğlu ise çarşaf liste. Ancak sonuçta Önder Sav'ın dediği oldu ve çarşaf listeden vazgeçildi. 

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2010, 18:32
banner53
YORUM EKLE

banner39