banner39

Kılıçdaroğlu Gürsel Tekin'i askıya aldı!

CHP'de örgütlerin il başkanını seçmesi Kılıçdaroğlu'nun yazılı emriyle askıya alındı, Tekin geri dönemedi

Arşiv 07.06.2010, 14:30 07.06.2010, 14:48
Kılıçdaroğlu Gürsel Tekin'i askıya aldı!


 

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve parti Sözcüsü Hakkı Suha Okay, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun imzalı yazısıyla örgütlerin tüzük uyarınca il başkanı seçme hususunun bir süre için askıya alındığını bildirdi.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) sonrası bir açıklama yapan Okay, toplantıda ekonomi ve dış politika konularının da ele alındığını, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun hafta sonu Tokat ve Amasya illerini ziyaret etmesinin öngörüldüğünü anlattı.

CHP'ye katılımların sürdüğünü de ifade eden Okay, yarın yapılacak grup toplantısında bağımsız milletvekilleri Hüseyin Pazarcı ve Harun Öztürk'ün partiye katılacaklarını açıkladı.

Okay, Parti Meclisi (PM) üyesi Gürsel Tekin'in eski görevi İstanbul İl Başkanlığına geri dönmesine ilişkin tartışmalar hatırlatılarak, MYK toplantısında bir atama olup olmadığının sorulması üzerine şöyle konuştu:

"İstanbul ve Bitlis il başkanlarımız PM üyesi oldu ama nedense medyanın gündeminde İstanbul il başkanımız var. MYK toplantısında İstanbul İl Başkanlığıyla ilgili hiçbir görüşme olmadı. Siyaseti bireylerin siyasi beklentileri üzerinden değil, partinin ideoloji ve çalışma programı üzerinden götürmeyi doğru buluyoruz. Sayın Genel Başkanın yazısıyla örgütlerin tüzük uyarınca il başkanı seçme hususu bir süre için askıya alınmıştır. Bundan sonraki süreçte örgütlere bu yetki verilirse o çerçevede örgütler kendi içerisinden bir il başkanı seçilebileceği gibi bu konuda Sayın Genel Başkan ile danışarak da il başkanlığıyla ilgili bir tasarruf gelişebilir. Ancak bu MYK toplantısında hiçbir şekilde boşalan il başkanlıklarıyla ilgili bir husus görüşülmemiştir."

Toplantıda, İsrail'in Gazze'ye yardım taşıyan gemilere yönelik saldırısının da gündeme geldiğini belirten Okay, bu konuda CHP'nin ilk açıklamalardaki tavrının değişmediğini bildirdi.

banner53
Yorumlar (1)
MECİT 11 yıl önce
israilin saldırısı karşısında değişmeyen tavrınız ne? Bir daha hatırlatta bilelim. Neydi tavrınız? Veya bir tavrınız var mıydı? Tavrınız İsraile mi yoksa hükümete mi eleştiriydi? Biz CHP den tavır görmedik. Sadece "Yahudi ağzı" ile "gemilere niye mani olmadınız" dediğinizi hatırlıyoruz. Hala Filistinlilerin yanında milletle birlikte değil misiniz? Hala yahudileri mi yoldaş görüyorsunuz? Yolcuları öldürenlere kızmak yerine, "Niye kendinizi öldürttünüz, bizi de açıklama yapıp rengimizi belli etmek zorunda bırakıyorsunuz" mu diyorsunuz? Merak etmeyin elbet bu millet "yahudilerin" hakkından da gelecek, "sizinde" "seçimde" hakkınızdan gelecek.
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?