Kılıçdaroğlu Köşk adayını bile açıkladı

Kemal Kılıçdaroğlu daha başkan seçilmeden gönlünde yatan cumhurbaşkanı adayını açıkladı.

Kılıçdaroğlu Köşk adayını bile açıkladı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

CHP Genel Başkanlığı'na adaylığını açıklayan Kemal Kılıçdaroğlu, daha başkan seçilmeden kendi cumhurbaykanı adayını açıkladı.

Dün, destek istemek için gittiği bir gazetede konuşan Kılıçdaroğlu, orada kendisine sorulan sorular üzerine, kendi cumhurbaşkanı adayıının Baykal olduğunu belirtti.

Kemal Kılıçdaroğlu gazetede yaptığı konuşmada yönlendirmeli soruda, “Şartlar uygun olsa Sayın Baykal Köşk’e çıksa. Eğer şartlarımız uygun olur ve Sayın Baykal da kabul ederse, elbette Köşk için adayımız odur.” cevabını verdi.

Kılıçdaroğlu, genel başkan seçilmesi halinde de Baykal’ı ziyaret edeceğini ve her zaman birikiminden yararlanacağını da ekledi.

"HÜKÜMETİN HER YAPTIĞINA KÖTÜ DEMEYECEĞİM"


Kılıçdaroğlu, hükümet yaptı diye her şeye kötü demeyeceğini belirtti. Tahran’da imzalanan nükleer yakıt takası anlaşmasında, Türkiye’nin arabulucu konumda olmasından memnuniyet duyduğunu belirtti. “Hükümet yaptı diye kötüdür demem, Türkiye için önemli bir pozisyondur” yorumunu yaptı. “Ancak” dedi, Rusya ile yapılan nükleer santral anlaşmasını TBMM’ye bekliyoruz. Orada önemli itirazlarımız olabilir. Bu anlaşmada Türkiye’nin menfaatleri yeterince korunmuş mu, santralla beraber Türkiye nükleer teknolojiye geçecek mi, ona bakmamız lazım.

Kılıçdaroğlu, kurultaydan sonra, kendi deyimiyle, “Türkiye yürüyüşü”nü başlatmak için yola çıkmaya hazırlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2010, 11:58
banner53
YORUM EKLE

banner39