banner39

Kılıçdaroğlu yeni dosya açtı

CHP'li Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın katıldığı açılış ve mitinglerin organizasyonunu yapan firmayı mercek altına aldı.

Arşiv 30.09.2009, 03:22 30.09.2009, 03:22
Kılıçdaroğlu yeni dosya açtı


CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı tüm açılış ve mitinglerin organizasyonunu yapan, ALTUS firmasını mercek altına aldı.

Ankara'da yaklaşık iki yıl önce kurulan ve ortakları arasında Başbakanın danışmanı Mücahit Aslan'a yakınlıklarıyla bilinen Fatih ve Atakan Öztürk'ün olduğu firma, Erdoğan'ın katıldığı miting ve açılışların organizasyonunu yapıyor. Firma ayrıca, bir çok bakanlık ve belediye başkanlıklarının yanı sıra Emine Erdoğan'ın düzenlediği etkinliklere de imza attı.

KÖŞK'E ŞİKAYET

ALTUS'a yönelik iddialar, "Bir grup organizasyon şirket sahibi" imzasıyla 7 Eylül'de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e bir şikayet dilekçesinde detaylı bir şekilde anlatıldı. Mektupta, Başbakan Erdoğan'ın katıldığı tüm törenlerin organizasyonu bu firmanın yaptığı ve haksız rekabet yarattığı öne sürüldü.

Mektupta şirketin işleri nasıl aldığı ise şöyle anlatıldı:
"Diyelim ki bir şirket ya da kamu kurumu bir tesisin açılışını yapacak.   Yöneticileri açılış ile ilgili tüm organizasyonları kendi şerefiyelerine göre hazırlıyorlar ve sayın Başbakan da davete geliyor. Devreye hemen Mücahit Aslan giriyor, yöneticileri arıyor güvenlik nedeniyle organizasyonu ALTUS şirketinin yapmasını istiyor.  Mecburen iş ALTUS'a ve çok daha pahalıya veriliyor"

MECLİS GÜNDEMİNDE

Kılıçdaroğlu bu konuda TBMM'ye soru önergesi de verdi. Önergede firmanın, Başbakan'ın tören ve açılışlarını referans olarak gösterdiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Bu firma 2007'den bu yana hangi kurum ve kuruluşundan, hangi işleri ne tutarda bedelle almıştır? Örtülü ödenek kaleminden firmaya ödemede bulunulmuş mudur" diye sordu. Kılıçdaroğlu, bu firma için Başbakanın özel bir talimatı olup olmadığının da açıklanmasını istedi.

Kaynak: Gazeteport

 

banner53
Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?