Kılıçdaroğlu'dan Ergenekon ziyareti

CHP lideri, Ergenekon soruşturmasında gözaltına alınan eski Adalet Bakanı Oktay'ı ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu'dan Ergenekon ziyareti


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve yüksek tansiyon nedeniyle İbni Sina Hastanesi'nde tedavisi süren eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay'ı ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu, ziyaretin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Oktay'a yarın anjiyo yapılacağını, yüksek seyreden tansiyonunun düzene sokulmaya çalışıldığını söyledi.

Oktay'ın sağlıklı bir şekilde taburcu olmasını dileyen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

''Morali yerinde. Türkiye'nin içinde bulunduğu koşulları yakından değerlendirmeye çalışıyor. Sayın Seyfi Oktay, Türk siyasetinin tanıdığı saygın isimlerden birisi. Siyasette uzun yıllar çaba harcadı. Adalet Bakanlığı yaptı ama bugün karşılaştığı olayları gerçekten kabul etmek pek kolay değil. Kendisine şifalar diledik ve ayrıldık. Yarınki anjiyodan sonra inşallah daha iyi bir tablo çıkar karşımıza.''

Bir gazetecinin Oktay'ın gözaltı kararının kaldırıldığına ilişkin çelişkili bilgilerin geldiğini ifade etmesi ve bu konuyu konuşup konuşmadıklarını sorması üzerine Kılıçdaroğlu, sadece sağlık nedeniyle ziyarette bulunduğunu, aralarında bu konuya ilişkin bir konuşmanın geçmediğini söyledi.

Binadan ayrılırken hastane önündeki bazı hasta yakınlarıyla sohbet eden Kılıçdaroğlu'nu, vatandaşlar alkışlarla uğurladı.

Kaynak: AA
 

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2010, 19:08
banner53
YORUM EKLE

banner39