Kılıçdaroğlu'ndan 'manşet' ve 'teneke' cevabı

Kılıçdanoğlu, Başbakan'ın "teneke" çıkışına çok "havuzlu villada oturmaktansa teneke olmaya razıyım" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan 'manşet' ve 'teneke' cevabı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın "Manşetle gelen manşetle gider" sözüyle ilgili olarak, "Sayın Başbakan'ı muhatap almak istemiyorum. Ezberi bozuldu. Biraz düzelsin ondan sonra kendisi ile konuşuruz." dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zonguldak Belediyesi'ni ziyaret etti. Burada gazetecilerin sorularını cevaplayan Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın "Manşetle gelen manşetle gider" sözünün hatırlatılması üzerine, aynı sertlikte cevap verdi: "Sayın Başbakan'ı muhatap almak istemiyorum. Ezberi bozuldu. Biraz düzelsin ondan sonra kendisi ile konuşuruz." 

Başbakan Erdoğan'ın davet gitmediği için tebrik etmediği yönündeki eleştirisine ise Kılıçdaroğlu, şu karşılığı verdi: "Recep beyin kendi bileceği iş. Davet edilmeyen o kadar çok kişi aradı ki. Kongre sürecinin ayrıntılarını en iyi sizler biliyorsunuz. Genel başkan sorunları yaşadık. Bu süre içinde davet hiçbir partiye gitmedi. Ama ben şunu da söyledim. TV programında davetiye gitmediyse 'arkadaşlarım adına özür diliyorum' dedim. Bu yoğunluk içinde bunlar olmayabilir, olağan karşılamak gerekiyor."

Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın "Tenekeyi altınla boyasanız tenekedir" sözüyle ilgili olarak, "Ben havuzlu villada olmaktansa halkın arasında teneke olmayı kabul ediyorum." karşılığını verdi. Kemal Kılıçdaroğlu, ziyaret esnasında yaptığı konuşmada ise "Belediye Başkanımız zor koşullarda aldığını söyledi, tasarruf yaparak Zonguldak'a büyük hizmetler verdiğini söyledi. Bu beni mutlu etti. Siz halka hesap veriyorsunuz değil mi başkan?" sorusunu sordu.

Zonguldak Belediye Başkanı İsmail Eşref de Zonguldak Belediyesi'nin köklü bir belediye olduğunu söyledi. Eşref, "Biz kömürle madenciyle var olduk. TTK'da 60 bin işçi çalışırken bugün 10 bin işçi çalışıyor. Zonguldak'ın nüfusu kömüre verilen önemin azalmasıyla azalmış. Artık sahip çıkılmayı bekliyor." diye konuştu. Eşref, "Genel başkanım ben değil, biz diyor. Yoksulluk kalkacak ve ülkenin makûs talihi değişecek." ifadelerini kullandı. Zonguldak'ta yaptıkları çalışmaları da anlatan Eşref, ziyaret sonrasında Kılıçdaroğlu'na çini tabak hediye etti.

 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2010, 19:08
banner53
YORUM EKLE

banner39