Kılıçdaroğlu'ndan Tekin'i yıkan cevap

Kılıçdaroğlu ile Tekin arasında geçen bir diyalog, Tekin için "yıkım" olarak değerlendirildi.

Kılıçdaroğlu'ndan Tekin'i yıkan cevap

CHP Genel Başkanlığı'na seçilen Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'dan Trakya gezisi için hareket etmeden önce İl Başkanı Gürsel Tekin ile aralarında bir diyalog geçti. Tekin için "yıkım" sayılan o diyalog çok konuşulacak.

Deniz Baykal’ın istifasının ardından İstanbul İl Başkanlığı görevinden ayrılıp CHP Parti Meclisine giren ama Genel Sekreter Önder Sav’ın engellemesi sonucu MYK’ya alınmayan CHP Eski İl Başkanı Gürsel Tekin’in İl Başkanlığına geri dönme hesapları yapıyor.

Genel Sekreter Önder Sav’ın partinin MYK’na kendisini almamasının ardından apar topar ilçe başkanlarına ulaşmaya çalışan Tekin 39 ilçe başkanından sadece 6’sının desteğini alabildi.

Çatalca, Ataşehir, Ümraniye, Üsküdar, Sultangazi, Büyükçekmece ilçe başkanlarının yeniden İl Başkanı olarak görmek istedikleri Gürsel Tekin’e 33 ilçe başkanı ‘Hayır’ diyerek adeta ‘CHP’de Önder Sav ne derse o olur’ mesajını yollamış oldu.

Gürsel Tekin’e ‘Evet’ diyen ilçelerden Ataşehir’de Gürsel Tekin’in kardeşinin Belediye meclis üyesi olduğu öğrenilirken diğer ilçelerin yönetiminde de Gürsel Tekin’in göreve getirdiği ekipten insanların olması dikkatleri çekiyor.

GÜRSEL TEKİN OTOBÜSE BİLE ALINMADI

Parti tabanından gelen Seyfi Erbaş seslerine sıcak baktığı öğrenilen Önder Sav’ın ardından iyice endişeye kapılan Tekin’in bugün Çorlu’da parti otobüsünde Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmek istediği ancak Gürsel Tekin’in otobüse alınmadığı öğrenildi. Havaliamında Kemal Kılıçdaroğlu'nu karşılayan ve ardından Çorlu'da otobüste birlikte olup konuşma isteği olan Gürsel Tekin'in bu talebi reddedildi.

Tekin ile Kılıçdaroğlu arasında geçen şu konuşma ise oldukça manidar bulundu. Tekin havalimanında Kılıçdaroğlu'na 'Bineyim mi arabaya, geleyim mi seninle' diye konuşunca aldığı cevap ise 'gerek yok' oldu. Bu cevaptan sonra'da Kılıçdaroğlu otobüse binmedi ve Kılıçdaroğlu'nun Çorlu gezisine katılmadı.

KILIÇDAROĞLUNDAN ‘SEÇİL DE GEL’ TAKTİĞİ

Partiye yakın kaynaklar yerel seçimlerde birlikte hareket eden Kılıçdaroğlu-Tekin ikilisinin ayrı düşmesi nedeni ile gelecekte Kılıçdaroğlu’nun ekip arkadaşına sahip çıkmamak ile suçlanmasından çekindiği için İstanbul il başkanlığı için seçim yapılacağını dillendirmeye başladılar.

Olası bir seçimli kongrede Gürsel Tekin ile Önder Sav ve parti tabının desteğini alacak Seyfi Erbaş’ın yarışması bekleniyor. İki adaylı kongrede şansın kime güleceği ise bilinmezliğini koruyor. Kılıçdaroğlu'nun da böylece vefasızlık örneği vermediğimesajı da kamuoyuna verilmiş olacak.

Sonuç ne olursa olsun CHP İstanbul’da suların kolay kolay durulmayacağı gibi, parti otobüsüne alınmayan Gürsel Tekin'in de bu göreve dönmesi zor gibi gözüküyor.

Kaynak: Cafesiyaset

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2010, 18:35
banner53
YORUM EKLE

banner39