banner39

Kılıçdaroğlu'ndan yeni 'duyumlu' iddia

Kılıçdaroğlu duyumlara dayanarak, Başbakanlık hakkında ilginç suçlamalar ve iddialarda bulundu.

Arşiv 01.01.2010, 16:21 01.01.2010, 18:36
Kılıçdaroğlu'ndan yeni 'duyumlu' iddia

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Emekli Sandığının Ankara Kızılay semtinde bulunan ve Genelkurmay Başkanlığının tam karşısında yer alan binası Başbakanlığa devredildi. CHP'li Kılıçdaroğlu da bu binanın satılmasını çok ilginç bir nedene bağladı. Duyumlarla konuştuğunu itiraf eden Kılıçdaroğlu, binanın Genelkurmay'ın izlemek için kullanılacağını öne sürdü.

Gazeteport'un haberine göre, CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, ilginç bir iddiayı ortaya atarak, ''Bu binadan Genelkurmay'ın izlenip dinleneceğine yönelik duyumumuz var'' dedi.

Ankara'nın Kızılay semtindeki Saraçoğlu mahallesinde bulunan Emekli Sandığı'na ait 16 katlı binanın Başbakanlığa devredilmesi bile dedikodulara yol açtı.

Konuyu TBMM'ye taşıyan CHP Malatya Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e " Emekli Sandığının 16 katlı binası gizli yazıyla Başbakanlığa tahsis edilmiştir. Bu binanın takip ve izleme için kullanılacağı söyleniyor, bu doğru mudur?" diye sordu.

Maliye Bakanı ise, ''Bu işlemin amacı Sosyal Güvenlik Kurumunun binasının, Başbakanlık binalarına yakın olmasıdır. Burada gizli, saklı herhangi bir şey yoktur'' dedi.

GENELKURMAY'I İZLEYEBİLİR

Kılıçdaroğlu, Bakan Şimşek'in verdiği cevabın tatmin edici olmadığını öne sürerek "Sayın bakan net cevaptan kaçınmıştır. Bu binanın tam karşısında Genelkurmay Başkanlığı var. Buradan da Genelkurmay izlenebilir. Bizim izleme ve takip yapılacağına dair duyumumuz var. Yetkilileri çıkıp kamuoyuna bu konuda net bir açıklama yapmaya davet ediyorum" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?