banner39

Kılıç'tan 367'ye farklı bir yaklaşım

Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Haşim Kılıç, yarınki cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgii 367 yeter sayısına yeni bir açıklama getirdi.

Arşiv 26.04.2007, 18:34 26.04.2007, 18:34
Kılıç'tan 367'ye farklı bir yaklaşım

Haşim Kılıç, Cumhurbaşkanı seçimi için TBMM'de yapılacak oturum yeter sayısıyla ilgili Anayasa Mahkemesine başvuru gelmesi halinde, iç tüzüklerine göre raportörün 1 ay süresi bulunduğunu belirterek, ''Ancak durumun gerektirdiği gibi çalışırız'' dedi.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Tülay Tuğcu ve Başkanvekili Kılıç, Anayasa Mahkemesinin kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Sheraton Otel'de düzenlenen sempozyum sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladılar.

Tuğcu, yarınki Meclis oturumunun saat 15.00'te başlayacağı hatırlatılarak, mesai saati bitiminden sonra bir başvuru yapılması halinde, başvurunun kabul edilip edilmeyeceği sorusunu, ''O, benim ve raportörün sorunu'' diye yanıtladı.

Başkanvekili Kılıç da aynı soru üzerine, mesainin saat 17.30'da bittiğine işaret ederek, TBMM'deki oturuma göre makul bir süre beklenebileceğini söyledi. Kılıç, ''Ama, sırf bu nedenle beklemeyiz'' dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?