Kılınç Paşa'nın skandal sözleri doğrulandı

Cumhurbaşkanı Gül, Kılınç Paşa'nın kendisine "yerinde olsam karımın başını açardım" dediğini doğruladı.

Kılınç Paşa'nın skandal sözleri doğrulandı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e eşinin başörtüsü için skandal öneri yapıldığı yönündeki iddia doğrulandı. Ergenekon sanığı Mustafa Balbay'ın günlüklerinde yer alan skandal diyalog Taraf gazetesi Yazarı tarafından gündeme getirildi, Köşk tarafından da doğrulandı. 

2002 seçimlerinden sonra Başbakan olan Abdullah Gül'ün dönemin MGK Genel Sekreteri Tuncer Kılınç ile girdiği ilginç başörtüsü diyalogu Köşk tarafından doğrulandı. 

Ergenekon'un tutuklu sanıklarından Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay'ın günlüklerinde geçen diyalogda Tuncer Kılınç, dönemin Başbakanı Abdullah Gül'e, "Yerinde olsam karının örtüsünü çıkarırım” dediği ve “İnsan karısına hakim olamaz mı?" diye soruyor.

Konuyu önceki gün yazısına taşıyan ve Abdullah Gül'ün, Kılınç'a verdiği cevabı sorgulayan Taraf Gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'a Çankaya Köşkü'nden cevap geldi. Yapılan açıklamada Gül'ün kendisine akıl almaz telkinlerde bulunan Kılınç'a "hak ettiği cevabı" verdiği belirtiliyor.

Ergenekon zanlısı Mustafa Balbay'ın sildiği ama uzmanlarca kurtaılan kayıtlardaki günlüğünde Tuncer Kılıç ile Abdullah Gül arasında geçen diyalog şöyle: "Gül'e: Ben senin yerine olsam, karının örtüsünü çıkarırım. dedim. Kendi kararı dedi. Ben de insan karısına hakim olamaz mı dedim. Bunlar bize iyi yaklaşmaya çalışıyor ama, değişmediler..."
 

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2010, 19:12
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35