banner39

Kilis'te 2 PKK'lı yakalandı

Kilis'te 2 PKK KONGRE-GEL üyesi Suriye'ye geçmek üzere yakalandı

Arşiv 01.05.2009, 18:10 01.05.2009, 18:10
Kilis'te 2 PKK'lı yakalandı

Kilis'ten Suriye'ye oradan da PKK'nın Irak'ın kuzeyindeki kamplarına katılmak üzere kaçak olarak sınırı geçme hazırlığındaki 2 PKK KONGRE-GEL üyesi ile kendilerine yardımcı olacak 3 kişi yakalandı. Mahkemeye çıkarılan zanlılardan 2'si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yetkililerden alınan bilgiye göre, R.G ve F.C. isimli PKK'lılar Kilis Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı. Yapılan sorgulamalarında Süngütepe bölgesinden önce Suriye'ye sonra da Irak'ın Kuzeyindeki PKK kamplarına katılacaklarını itiraf ettiler. Bu geçişleri sırasında Süngütepe'deki mayınlı bölgeyi aşma konusunda kendilerine M.C. S.S ve F.C'nin yardım edeceği itirafında bulundular. Bunun üzerine harekete geçen jandarma Süngütepe köyündeki 3 şahsı da gözaltına aldı.

Şahısların evlerinde yapılan aramada her hangi bir suç ve suç unsuruna rastlanılmadı. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde yapılan sorgularının ardından beş kişi bugün Kilis adliyesine sevk edildi. PKK KONGRE-GEL üyesi R.G ile geçiş organizatörlüğü yaptığı belirlenen M.Y tutuklanarak Kilis Kapalı Cezaevine konuldu.

Bu arada PKK'ya yeni katılmaya hazırlanan ve hiçbir eylemi olmadığını belirten F.C. ile örgüt üyelerinin sınır geçişlerine yardım edeceği iddiasıyla göz altına alınan M.C., S.S. serbest bırakıldı.Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?