banner39

Kimse TÜSİAD'a başkan olmak istemiyor

TÜSİAD'ın başkanlığı için aday arayışları devam ederken şu ana kadar ismi anılan kimse adaylığı kabul etmedi.

Arşiv 15.12.2009, 09:28 15.12.2009, 11:41
Kimse TÜSİAD'a başkan olmak istemiyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

TÜSİAD başkanlığı konusunda belirsizlik sürerken, derneğin kurucu üyesi Yaşar Holding Onursal Başkanı Selçuk Yaşar, başkanlığa kimin geleceğine cuma günü karar vereceklerini söyledi.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) başkanlığı konusunda belirsizlik sürerken, Yeni Şafak'a göre derneğin kurucu üyesi Yaşar Holding Onursal Başkanı Selçuk Yaşar, başkanlığa kimin geleceğine cuma günü karar vereceklerini söyledi.

İzmir'de pul sergisine katılan Yaşar, gazetecilerin TÜSİAD seçimleriyle ilgili sorusu üzerine TÜSİAD'ın 21 Ocak 2010'da yapılacak genel kurulunda yönetim kurulu seçiminin gerçekleştirileceğini belirtti.

Seçimlerle ilgili kurucu üyelerin görüşlerini paylaşmak üzere bir araya geleceğini dile getiren Yaşar, "Kurucu üyeler olarak cuma günü Koç Holding'de toplanacağız. Benim herhangi bir önerim yok, ancak derneğin eski YİK Başkanı Muharrem Hilmi Kayhan düşünülüyor." dedi.

Yaşar, TÜSİAD yönetim kurulunda herhangi bir kent için kontenjan ayrılmasının söz konusu olmadığını da kaydetti. Söktaş'ın iki patronundan birisi olan Muharrem Hilmi Kayhan ise başkanlık için aday olmayı düşünmediğini açıkladı.

Kayhan, "10 yaş genç olsaydım, belki düşünürdüm. Ama bu şartlarda kesinlikle aday değilim." dedi. Selçuk Yaşar, pul sergisinde kendisi adına hazırlanmış kişisel koleksiyon posta pullarını inceledi, 'Hayatım' isimli kitabının ikinci baskısını imzaladı.

TÜSİAD'ın geçen haftaki genel kurul toplantısında, üyeler arasında yapılan anketin sonuçları açıklanmış, başkanlık için Ferit Şahenk ve Ümit Boyner birbirine yakın oranlarda oy almıştı.

Ancak Şahenk, şahsi işleri sebebiyle başkanlık için aday olmayacağını açıklamıştı.

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?