Kınalı açıklarında batan tekne bulundu

Kınalı açıklarında alabora olup batan, içerisindeki 4 gencin kaybolduğu tekne bulundu.

Kınalı açıklarında batan tekne bulundu

 

Bir arkadaşlarının düğününe katıldıktan sonra son vapuru kaçıran, Abdulkadir Himmet (30), Cihan Şahin (27), Yücel Yazgan (28) ve Şerafettin Yakar (27), adadaki arkadaşları Tolga Baştepe'yi (20) arayarak tekne ile gelip kendilerini almasını istedi. Baştepe'nin kıçtan motorlu balıkçı teknesine binen arkadaşlar, adaya doğru dönüşe geçtiklerinde tekne su almaya başladı. Batacaklarını anlayan arkadaşlar, üzerlerindeki eşyaları çıkartarak yüzme hazırlığı yaptı. 02:00 sıralarında tekne alabora oldu.

Denize atlayan arkadaşlar, dalgaların etkisi ile bir süre sonra birbirini kaybetti. Abdulkadir Himmet, Kınalıada'ya doğru yüzmek istediyse de başarılı olamadı. Bu sefer Maltepe sahiline doğru kulaç atan Himmet, 6 saat boyunca suda yaşam mücadelesi verdi. Himmet, 08:00 sıralarında Maltepe sahiline 600 metre mesafede bir deniz motoru tarafından bulunarak kurtarıldı. Kayıp 4 kişiden ise haber alınamadı.

Deniz Polisi, Sahil Güvenlik ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ekipleri denizde arama çalışması başlattı. Deniz Polisi ve Sahil Güvenlik dalgıçları da Maltepe sahilindeki bölgeyi taradı. Havadan da helikopterle desteklenen çalışmalarda bir sonuca ulaşılamadı. Alabora olan tekne ise Maltepe açıklarında bulundu. Tekne, Kıyı Emniyeti'ne ait gemi ile Bostancı İskelesi'ne çekildi.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Adalar Kaymakamı Salih Keser, kayıp gençlerin arama çalışmalarının sürdüğünü açıkladı. Kayıp Şerafettin Yakar'ın annesi ise evladının ardından ağıtlar yaktı. Kınalıada İskelesi'nde meraklı bekleyiş devam ediyor.

Kaynak: Cihan


 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2010, 07:20
banner53
YORUM EKLE

banner39