banner15

Kırgız Hacılardan dünyaya birlik mesajı

Kırgızistan'dan yürüyerek kutsla yolculğa çıkan hacı adayları, Erzurum Vali Vekili Nurullah Aktaş'ı ziyaret etti.

Kırgız Hacılardan dünyaya birlik mesajı

Hacca gitmek üzere Kırgızistan'dan yürüyerek yola çıkan 34 kişilik kafileden 4 kişi Erzurum'a ulaştı.İki aydır yolda olan kafilenin diğer fertleri de yarın Erzurum'da olacak.

Çağrı Derneği (Çağrı - Der) tarafından karşılanan 4 kişilik Kırgız heyeti, Vali Vekili Nurullah Aktaş'ı makamında ziyaret etti. Dünyaya birlik ve beraberlik mesajı vermek için 2 ay önce Kırgızistan'dan yola çıktıklarını belirten kafilenin tercümanı Abdulgafur Dadanof, Müslümanların ve dünya insanlığının birliği, savaşların son bulması ve dünyaya huzur gelmesi için gittikleri her yerden dünyaya mesaj vermeye çalıştıklarını söyledi.

Dadanof, 7 kadın, 2 çocuk ve 25 erkekten oluşan kafilenin en küçüğünün 14, en yaşlısının ise 81 yaşında olduğunu ifade ederek, 3,5 ay sonra kutsal topraklara varmayı hedeflediklerini kaydetti.

Vali Vekili Nurullah Aktaş ise kutsal bir amaç için yola çıkan hac kafilesinin, dünyaya vermeye çalıştıkları mesajın oldukça anlamlı olduğunu vurguladı.

Kırgızistanlı hac kafilesi Çağrı - Der tarafından iki gün Erzurum'da misafir edilecek ve daha sonra kutsal yolculuk yeniden başlayacak.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2009, 23:16
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35