banner39

Kırgız Müslümanlar Gazze için sokağa çıkıyor

Kırgızistan Müslümanlar Birliği Gazze'deki saldırılara karşı protesto gösterilerine hazırlanıyor

Arşiv 08.01.2009, 11:12 08.01.2009, 11:13
Kırgız Müslümanlar Gazze için sokağa çıkıyor

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Kırgızistan Müslümanlar Birliği, Gazze`deki saldırılara son verilmemesi halinde ülkede büyük çaplı protesto gösterileri başlatacaklarını duyurdu.

Birliğin liderlerinden Tursunbay Bakirulu ve Nurlan Motuyev`in yaptığı açıklamada, Gazze`ye yapılan saldırılar kınandı, ve dünya liderlerine "savaşı durdurun" çağrısı yapıldı.

İsrailin Filistin halkına acımasız saldırılarını tüm mülsümanlara karşı yapılan hareket olarak kabul ettiklerini kaydeden Birlik üyeleri, BM, AB, ABD, Rusya, Çin ve Almanya`ya seslenerek, bu savaşın durdurulması mesajı iletildi.

Açıklamada İsrailin 1948 yılında Birleşmiş Milletin kararı ile bir devlet olarak kabul edildiğini, fakat aynı uygulamanın Filistinliler için yapılmadığın belirtildi.

Müslümanlar Birliği açıklamasında, masum müslümanların öldürülmesinin Kırgız müslüman halkını da rahatsız ettiği ve Kırgız halkın birlik oluşturarak, yaşanan çatışmaya son verilmesi için harekete geçmesini istenildi.

Kırgızistan Müslümanlar Birliği, çatışmanın devam etmesi durumunda büyük çapta protesto gösterilerine hazırlandıklarını da kaydetti.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?