banner39

Kırgızistan'da başsavcılık binası yanıyor

Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'teki Başsavcılık binasında yeniden yangın çıktı

Arşiv 09.04.2010, 15:10 09.04.2010, 15:10
Kırgızistan'da başsavcılık binası yanıyor

 

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Son günlerde meydana gelen kanlı olayların ardından hayat yavaş yavaş normale dönerken, Bişkek'in Ala-Too Meydanı yakınında bulunan binada daha önce söndürülen yangının ardından bugün öğlen saatlerinde yeniden çıkan yangını 3 itfaiye ekibi binayı söndürmeye çalışıyor.

Daha önce yanan ve yağmalanan Başsavcılığın çalışanlarına ait otoparkta, çok sayıda yanmış araç bulunuyor. Bazı vatandaşlar, bu araçlarda buldukları eşyaları götürüyor.

Bakiyev: Ateş emri vermedim

Öte yandan, Kırgızistan Devlet Başkanı Kurmanbek Bakiyev, onlarca kişinin öldüğü olayların ardından, kendisinin ateş açılmasına yönelik bir emir vermediğini söyledi. Bakiyev, istifa etmesi için bir neden görmediğini de yineledi.

Bakiyev, ülkesinde yaşanan olaylarda ABD veya Rusya'nın izninin olduğuna inanmadığını savundu.

Bakiyev'in 33 yaşındaki oğlu Maksim Bakiyev'in ABD'de bulunduğu belirtilirken, ülkedeki tüm güvenlik birimlerini kontrol eden Maksim'in ağabeyi Canıbek Bakiyev'in nerede olduğu bilinmiyor. Geçici hükümetin Başsavcısı Azimbek Beknazarov, Canıbek Bakiyev'in arandığını açıkladı.

Devlet Başkanı Kurmanbek Bakiyev'in altı kardeşinden biri Almanya Büyükelçisi, diğeri de Çin Büyükelçiliği'nde katiplik görevinde bulunuyor. Bakiyev'in diğer kardeşleri de Calalabad eyaletinde yerel yönetimlerde çeşitli görevler üstleniyor.

Yorumlar (0)
23
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?