banner39

Kırgızistan'da Cezaevinde Dehşet

Kırgızistan'da mahkumlar dehşet saçtı: Hapishaneyi ziyaret eden bir milletvekili, 2 yardımcısı ve 1 koruması mahkumlar tarafından rehin alınarak öldürüldü

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Kırgızistan'da Cezaevinde Dehşet

Kırgızistan'nın başkenti Bişkek yakınlarında bulunan 31. hapishaneyi ziyaret eden milletvekili Tınıçbek Akmatbayev , 2 yardımcısı ve bir koruması tutuklular tarafından rehin alınarak öldürüldü.

Milletvekilinin hapishaneyi ziyareti sırasında mahkumların kendisini rehin aldığı daha sonra çıkan silahlı çatışmada, ağır yaralanan Akmatbayev, yardımcıları ve korumanın hayatını kaybettiği belirtildi.

Akmatbayev ile birlikte hapishaneye giden Devlet Ceza Dairesi Başkanı İkmatulla Polotov'un da sialhla vurulduğu ve ağır yaralandığı öğrenildi.

Bişkek'in Moldonovka köyü yakınında bulunan 31. nolu hapishanedeki durumu incelemak, ve mahkumların dertlerini dinlemek amacıyla hapishaneyi ziyaret ettiği öğrenilen Tınıçbek Akmatbayev ve beraberindekilerin rehin alınması üzerine çıkan çatışmada hayatlarını kaybettikleri açıklandı.

Başbakan Feliks Kulov, İçişleri Bakanı Murat Sutalinov, Başsavcı Vekili Kambaralı Kongantiyev ve Mili Güvenlik Birliği Başkanı Taştemir Aytbeyev'in olaya yerine gelerek incelemede bulundukları belirtildi.

Alynan bilgiye göre, rehin alma olayını hapishanede milletvekilinin abisi Rysbek Akmatbeyev'e düşman olan Aziz Batukayev isminde bir mahkum organize etti.

Akmatabeyev'in ölümü ile birlikte Kırgızistan'da son 4 ay içinde yaşanan silahlı çatışmada 3'üncü milletevekili cinayeti gerçekleşti.

banner53
Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü