banner39

Kırgızistan'dan ABD üssü haberine yalanlama

Kırgızistan Dışişleri Bakanlığı Amerika üssünün kapatılacağı haberlerini yalanladı

Arşiv 13.01.2009, 10:15 13.01.2009, 10:15
Kırgızistan'dan ABD üssü haberine yalanlama


Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya basında yer alan ve Kırgızistan Devlet Başkanı Kurmanbek Bakiyev'in ülkesinde bulunan ABD askeri hava üssünün göndereceği haberini dışişleri bakanlığı yalanladı.

Kırgızistan Dışişleri Bakanlığı Batı ülkeler ilişkilerden sorumlu bölüm başkanı Kanat Tursunkulov konuyla ilgili gazeta.ru haber sitesine verdiği demeçte basında yer alan ABD üssün göderileceği haberi yalanlayarak konuyla ilgili hiç bir gündem ele alınmadığını belirtti. Kendileri için şaşırtıcı olduğunu kaydeden Tursunkulov haberin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Haberde ABD'nin Bişkek büyükelçiliğindn de açıklama alındığı ve üssün gönderilmesi ile ilgili iki ülkenin herhangi bir öngörüşmelerin yapılmadığı kaydedildi.

Rusya'nın "Vremya Novestey" gazetesinin dünkü haberinde Kırgızistan devlet Başkanı Kurmanbek Bakiyev'in ABD'nin Bişkek'te bulunan askeri hava üssünün resmi olarak ülkeden çıkartmak istediğini yazmıştı. Bişkek kaynaklara ve bilgilere dayatılan haberde, Kırgızistan Devlet Başkanı Bakiyev'in hafta sonu içinde Moskova'ya ziyeret edeceği ve hediye olarak ABD üssün ülkesinden gödermesi niteliğinde yazılmıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?