'Kırıldı-kayıp' denilen 51 No'lu DVD adli emanette

Bazı çevreler tarafından 'Artık delil niteliği kalmadı, kırıldı-kayıp' denilen 51 No'lu DVD ortaya çıktı.

'Kırıldı-kayıp' denilen 51 No'lu DVD adli emanette

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mahkemeye ulaştırılırken zarar gördüğü iddia edilen ve belli kesimler tarafından ‘artık delil niteliği kalmadı’ denilen 51 No’lu DVD’nin adli emanette olduğu ortaya çıktı

Star'ın haberine göre, Ergenekon sanığı emekli Albay Levent Göktaş’ın ofisinde ele geçen 51 No’lu DVD’nin orijinali ve bir kaç kopyası adli emanette duruyor. Mahkemenin istemesi halinde DVD’nin yeniden gönderilebilir durumda.

Ergenekon davasının 22 Ocak’taki duruşmasında açıklanan ara kararda, 51 No’lu DVD’nin mahkemeye ulaştırıldığı sırada zarar gördüğü belirtilmişti. Mahkemenin talebi üzerine savcılık, DVD’nin bir kopyasının mahkemeye ulaştırılması için talimat vermişti. İçinde ‘gizli’ ibareli birçok belge ile üst düzey yargı mensuplarının fişlendiği belgelerin yer aldığı 51 No’lu DVD, bir kaç kopyası ve orjinaliyle birlikte Beşiktaş Adliyesi’nin adli emanetine alınmıştı.

BİRDEN FAZLA KOPYASI VAR

Adli emanette  büyük bir özenle korunan belge, CD ve DVD’lerin orijinallerinin yanı sıra her ihtimale karşın ‘aslı gibidir’ ibaresiyle birden fazla kopyasının da alındığı kaydedildi. Bu delillerin ortadan kalkma ihtimalini zayıflatıyor.
 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2010, 09:17
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35