Kısa Film çekmek isteyenlerin dikkatine

Bilim Sanat Vakfı'nda film sanatında uygulamalı çalışmalar yapabilmek amacıyla "Kısa Film Atölyesi" başlıyor.

Kısa Film çekmek isteyenlerin dikkatine


Dünya Bülteni/Sıdıka Dağlı

Bilim Sanat Vakfı’ndan yeni bir atölye çalışması daha start alıyor. Faysal Soysal'la Kısa Film Atölyesi'nin 2010–2011 dönemine kayıtlar başlıyor.
 
Atölye çalışması ile kısa film üzerinden film sanatını daha iyi anlayabilmek ve bu doğrultuda uygulamalı çalışmalar yapabilmek amaçlanıyor.  Atölyede işlenecek konulardan bazı başlıklar ise şöyle: Sanat Yönetmenliği, Görüntü Yönetmenliği, Kurgu, Ses ve Müzik, Senaryo ve Yönetmenlik.

Pratik sinema konuları tartışılacağı atölyede ayrıca katılımcıların bizzat görev alacağı pratik çalışmalara yer veriliyor. Atölye sonunda öğrencilerin yazdıkları senaryolardan üç tanesi seçilip kısa film olarak çekilmesi program içinde yer alıyor.

Sinemanın herhangi bir alanına özel ve pratik ilgi duyan herkese açık olan atölyeye müracaatlar internetten üzerinden yapılıyor.  Son başvuru tarihinin  27 Mayıs olarak belirlendiği programda  29 Mayıs 2010 tarihi de mülakat tarihi olarak veriliyor katılımcılara.
 
 Programla ilgili başvuru formuna ve detaylı bilgiye Başvuru formuna http://www.bisav.org.tr/admin/uploads/yayinlar/formHayal.htm linkinden ulaşılabiliyor.  

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2010, 22:07
banner53
YORUM EKLE

banner39