banner15

Kısmî felç geçirdi yoğun bakıma alındı

İlhan Selçuk'un önceki gece konuşma bozukluğu ve kuvvetsizlik yakınması hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Kısmî felç geçirdi yoğun bakıma alındı


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Cumhuriyet Gazetesi imtiyaz sahibi ve başyazarı İlhan Selçuk, rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi'nden yapılan açıklamada, İlhan Selçuk'un önceki gece konuşma bozukluğu ve vücudunun sol yarısında kuvvetsizlik yakınması ile hastanenin acil servisine getirildiği belirtildi.

Selçuk'un hem arkadaşı hem doktoru olan İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Coşkun Özdemir yazar hakkında bilgi verdi. Prof. Özdemir, Selçuk'un beyin damarlarında kanama olduğunu ve kısmî felç yaşadığını söyledi. Özdemir, hastaya beynindeki pıhtılaşmayı önleyici ilaçlar verildiğini, hayatî tehlikesinin olmadığını belirtti. Öte yandan İlhan Selçuk'u, sevenleri dün sabah saatlerinden itibaren Amerikan Hastanesi'nde ziyaret etti. DSP Genel Başkanı Masum Türker, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç, oyuncular Tarık Akan ve Rutkay Aziz ziyaret edenler arasında dikkat çekti.

Selçuk geçtiğimiz yıl nisan ayında da kalp spazmı ve zatürre teşhisiyle aynı hastaneye kaldırılmıştı. Yaklaşık 7,5 saat süren ameliyat neticesinde Selçuk'un dört kalp damarı değiştirilirken kalbin sol kulakçığıyla sol karıncığı arasındaki kapağa müdahale edilmişti.Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2009, 09:14
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35