banner39

Kızgın filler minibüsleri ezdi

Fil bir kafa darbesiyle minibüsün kaportasını çökertip camlarını kırdı.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Kızgın filler minibüsleri ezdi

Filleri koruma programını desteklemek için Galle kasabasında düzenlenen polo maçında "Abey" adlı fil, dahil olduğu takımın durumu kötüye gidince birden öfkeye kapıldı. Abey, bir anında Hintli bakıcısını ve Amerikalı binicisini üzerinden attı.

Ardından da konuk İspanyol takımını sahaya getiren minibüse doğru koştu. Bir kafa darbesiyle minibüsün kaportasını çökertip camlarını kırdı. Yarıda kalan maç tehir edilirken, bakıcılar öfkeli hayvanı sopalar ve taşlarla kontrol altına almaya çalıştı.

Filin öfkesine tanık olanlar, olay sırasında minibüsün içinde kimsenin olmamasını büyük şans olarak değerlendirdiler. Ancak 4 tonluk fil koştururken iki kişiyi yaraladı. Polo maçını organize eden otel işletmecisi Geoffrey Dobbs, olaydan dolayı altüst olduğunu belirterek "Fillerle 7 yıldır polo oynuyorum, böyle bir şey hiç başıma gelmedi. Filler biraz miyoptur. Önlerinde ani hareketler meydana geldiğinde, ne yapacakları bazen bilinmez" dedi. Courtney Zenz adlı Amerikalı kadın oyuncu ise "Bir daha fillerle bu oyunu oynamam. Çok tehlikeli" dedi.

Taylandlı doğa uzmanı Prasop Tipprasert ise "fil polosu" oynatmanın koruma programına fazla yararlı olduğuna inanmadığını belirterek "Eğer bu oyunu oynatacaksanız, fillerin birbirini çok iyi tanıyanlardan seçilmiş olması gerekir" dedi.

Kalabalık bir fil nüfusuna sahip Sri Lanka?da bu hayvanlara saygı duyuluyor. Budist törenlerde ve bayramlarda kullanılan filler, polo oyunu gibi etkinliklerde de görev alıyorlar. 4 bin kadar vahşi filin yaşadığı Sri Lanka?da fillerin köylere saldırması sonucu geçen yıl 50 köylü ölmüştü.

banner53
Yorumlar (0)
18
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?