banner15

Kızılay Çin'e öncü ekip gönderdi

Acil yardım malzemesi yüklü bir kargo uçağını hazır hale getiren Türk Kızılayı, öncü ekibini depremle sarsılan Çin'e gönderdi.

Kızılay Çin'e öncü ekip gönderdi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Çin'in Qinghay eyaletinde meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki çok şiddetli deprem nedeniyle acil yardım malzemesi yüklü bir kargo uçağını hazır hale getiren Türk Kızılayı, 2 kişilik öncü ekibini Çin'e gönderdi.

Türk Kızılayı'ndan yapılan yazılı açıklamada, depremin hemen ardından Çin Kızılhaçı ile iletişime geçen Türk Kızılayı'nın, Türk halkının ''geçmiş olsun'' dileklerini ilettiği ve yardımın bölgeye ulaştırılabilmesi için tüm hazırlıklarını tamamladığının Çinli yetkililere bildirildiği belirtildi.

Bölgedeki ihtiyacın boyutuna göre ek malzeme ve personelin bölgeye ulaştırılabilmesi için tüm hazırlıkların tamamlandığı belirtilen açıklamada, gelişmelerin Dışişleri Bakanlığı ve Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ile koordineli olarak yakından takip ettiği ifade edildi.

Çin'in Qinghay eyaletinde meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremde şu ana kadar 617 kişi hayatını kaybederken binlerce kişi yaralanmıştı. Depremin duyulmasının ardından Acil olarak harekete geçen Türk Kızılayı, Afet Operasyon Merkezi'nde bir kriz masası oluşturmuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2010, 15:14
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35