banner39

KKTC: Türkiye'ye bakış değişecek

KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Turgay Avcı, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı adaylığına olumlu yaklaştı.

Arşiv 24.04.2007, 21:17 24.04.2007, 21:17
KKTC: Türkiye'ye bakış değişecek

KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Turgay Avcı, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı adaylığının, Türkiye Cumhuriyeti ve KKTC için önemli bir fırsat olduğunu belirterek, ''Gül sayesinde Türkiye ve KKTC'nin dünya ülkelerinde daha çok konuşulacağına inandığını'' söyledi.

Bir ziyareti sırasında Gül'ün cumhurbaşkanlığı adaylığı hakkında değerlendirmelerde bulunan Avcı, ''Gül'ün kısa zamanda çalışmalarıyla büyük başarılara imza attığını, Türkiye'yi dünyaya açtığını ve bu süreçte KKTC için de yeniliklere imza attığını'' kaydetti. Son 7 ayda Gül'le çok yakın temaslarda bulunduklarını belirten Avcı, Gül'ün cumhurbaşkanı olarak da başarılı olacağına ve Türkiye'yi bulunduğu konumdan daha ileriye taşıyacağına inandığını belirtti.

Turgay Avcı, ''Bu bizim için büyük bir fırsat, önümüzdeki dönemde Kıbrıs Türk halkının hakları daha çok savunulacak. Türk milleti için hayırlı olsun'' dedi.AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?