banner39

KKTC'de yeni bir hükümet kurulacak

KKTC'de Başbakan Eroğlu'nun Cumhurbaşkanı seçilmesi üzerine yeni hükümet kurulacak.

Arşiv 19.04.2010, 04:10 19.04.2010, 07:44
KKTC'de yeni bir hükümet kurulacak

 
KKTC'de iktidardaki Ulusal Birilik Partisi'nin (UBP) Genel Sekreteri İrsen Küçük, Başbakan ve UBP Genel Başkanı Derviş Eroğlu'nun Cumhurbaşkanlığına seçilmesiyle ''hükümetin düştüğünü'' açıkladı. 
 
İrsen Küçük, yeni dönemde yeni hükümet oluşacağını belirterek, hükümetin, haziran ayındaki yerel seçime kadar, Demokrat Parti'nin (DP) açıkladığı ''koşulsuz destekle'' devam edeceğini söyledi.

İrsen Küçük, Cumhurbaşkanlığı seçimini sonuçlarıyla ilgili olarak Bayrak Televizyonu'na (BRT) yaptığı açıklamada, tek başına iktidarda bulunan UBP hükümetinin, Eroğlu'nun cumhurbaşkanlığına seçilmesinden sonra Meclis'te 24 milletvekiliyle azınlık durumuna düştüğünü bildirdi.

Başbakan olan Eroğlu'nun Cumhurbaşkanı seçilmesiyle hükümetin düşmüş addedileceğini, yeni hükümetin oluşmasının gündeme geleceğini ifade eden Küçük, hükümetin yerel seçimler ve ara seçime kadar azınlık hükümeti olarak, Demokrat Parti'nin (DP) açıkladığı ''koşulsuz destekle'' devam edeceğini kaydetti.

İrsen Küçük, Derviş Eroğlu'ndan boşalan Gazimağusa milletvekilliğinin, ara seçimin de yapılacağı yerel seçimlerde ''doldurulmasından'' sonra koalisyonun gündeme geleceğini söyledi.

KKTC'de, Haziran ayında yerel seçimler yapılacak.
 
Kaynak: Ajanslar

 
 

banner53
Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?