banner39

Kocaeli ve ilçeleri susuz

Kocaeli ve ilçeleri susuzluk nedeniyle Tavşanlı köyündeki su kuyularından her gün 3bin ton su tankerlerle taşıyor. herkes kar ve yağmur bekleyor

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Kocaeli ve ilçeleri susuz

Yuvacık Barajı'nın kuruması nedeniyle, Kocaeli genelinde günlerdir susuzluk yaşanırken, Gebze İlçesine' bağlı Tavşanlı Köyü'nde oturanlar, kendi kaynaklarını kullanarak su ihtiyacını gideriyor. Tavşanlı'dan bulunan toplam 27 su kuyusundan alınan yaklaşık 3 bin ton su, hergün 100 tankerle, susuzluk çeken Gebze'ye de ulaştırılıyor.

Yuvacık Barajı'nda, suyun tükenmesinin ardından, il genelinde yaşanan su sıkıntısı, herkesi etkilerken, Gebze'nin Tavşanlı Köyü'nü hiç etkilemedi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İzmit Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU), susuzluk sorununa çare bulmaya çalışırken, Tavşanlı Köyü, Yuvacık Barajı'ndan yıllardır su almadan, kendi kaynaklarını kullanarak su ihtiyacını gideriyor. Tavşanlı Köyü'nde bulunan büyük su rezervleri, Kocaeli'nin adeta suyun içinde susuzluk yaşadığını gösterirken, Tavşanlı Köyü, kendi ihtiyacını karşılamanın yanı sıra, susuz kalan Gebze'ye de su vermeye başladı. Tavşanlı Köyü’nde bulunan toplam 27 su kuyusundan alınan yaklaşık 3 bin ton su, hergün 100 kadar su tankeriyle, susuzluk çeken Gebze'ye ulaştırılıyor. Ayrıca Dilovası Organize Sanayi Bölgesi'ndeki kuruluşlar da günde 850 ton suyu yine Tavşanlı'dan almaya başladı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?