Kocaeli'de ağaçlar 'kitap' açtı

Bugün sabah işine gidenler, İzmit yürüyüş yolunda bulunan tarihi çınar ağaçlarında asılı kitaplarla karşılaştı.

Kocaeli'de ağaçlar 'kitap' açtı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İzmit'teYaklaşık 2 kilometrelik yolda ağaç dallarına ve gerilen iplere 800 kitap asıldı. Vatandaşlar dallardan birer kitap kopararak işlerine gitti.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafıdan bu yıl 2'incisi düzenlenen kitap fuarı etkinlikleri çerçevesinde, ilginç bir uygulama yaptı. İzmit'te bulunan 2 kilometrelik yürüyüş yolunun her iki tarafında yer alan tarihi çınar ağaçlarına gece, kitap asıldı. Hem ağacın dallarında ham de ağaçlar arasına gerilen iplere değişik yayınevi ve yazarlara ait 800 civarında kitap poşetlere konularak asıldı. Sabah evlerinde kalkıp işine giden vatandaşlar, yolda kitap açan ağaçları görünce şaşırdı. Kimisi kitapları tek tek incelerken, kimisi ise baktıktan sonra yoluna devam etti. Özellikle öğrenciler kitaplara büyük ilgi gösterdi.

Yolda ilk defa asılı kitaplarla karşılaşan vatandaşlar, uygulamaya sevindi. Özellikle kitap alışkanlığının artması için iyi bir yöntem olduğunu belirten vatandaşlar, farklı bir uygulama olduğunu ve şaşırdıklarını söyledi. Öğrenciler de yolda bedava kitap sahibi oldukları için sevinçlerini dile getirdi.

Kitap fuarı 15-23 Mayıs tarihleri arasında İzmit Uluslararası Fuar alanında açılacak. Fuara yaklaşık 170 yayınevi ve 150 yazar katılacak. 8 gün açıkl kalacak fuar çerçevesinde çeşitli etkinlikler de düzenlenecek.
 

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2010, 11:27
banner53
YORUM EKLE

banner39