Köfteci Ramiz, Rames markasıyla kafe zinciri kuracak

Köfteci Ramiz, 82 yıllık köfteci kimliğine kafeciliği de ekleyen Köfteci Ramiz, Rames Cafe&Rest markası ile de büyümeye hazırlanıyor.

Köfteci Ramiz, Rames markasıyla kafe zinciri kuracak

Köfteci Ramiz, dört yıl öncesine kadar Manisa'nın meşhur köftecisiyken büyüme atağına geçti ve Türkiye genelinde 60 şubeye ulaştı.

82 yıllık köfteci kimliğine kafeciliği de ekleyen Köfteci Ramiz, Rames Cafe&Rest markası ile de büyümeye hazırlanıyor.
 

Referans Gazetesi’nde yer alan habere göre, ilk şubesini nisan ayında İzmir Selway Park Alışveriş Merkezi'nde açan Köfteci Ramiz, yeni şubelerini İstanbul ve Ankara gibi büyük metropollerde açmayı planlıyor.

Ramiz Gıda Yönetim Kurulu Üyesi ve Franchising Sorumlusu Bülent Taşkınlar, "Zaman zaman 600 metrekare büyüklüğünde şubeler kiralamak zorunda kalıyorduk. Bu tür mekânlarla karşılaştıkça Köfteci Ramiz'in yanında başka bir iş yapalım diye düşündük. Köfteye en az rakip olacağını düşündüğümüz kafe işinde karar kıldık" diye konuştu.
Şu anda yolun daha çok başında olduklarını dile getiren Taşkınlar, "Konseptte müşterinin talebine göre değişiklikler yapacağız. Ancak kafe ve restoran konseptini korumak istiyoruz" açıklamasını yaptı. 
 2006'ya kadar Manisa Akhisar'da ve İzmir yolu üzerinde olmak üzere sadece iki şubesi bulunan Köfteci Ramiz aynı yıl İstanbul Levent Çarşı'da açtığı şubenin ardından hızla büyümeye başladı.

Şu anda 38'i İstanbul olmak üzere toplam 60 şube sayısına ulaşan zincirin yeni hedefi ise dış pazarlara açılmak.

Yurtdışı pazarlardan yoğun talep aldıklarını ancak bu konuda çok temkinli davrandıklarını belirten Bülent Taşkınlar, "Romanya Bükreş için bir projemiz var.

Ortak girişim modeli ile orada şube açacağız.

Önümüzdeki günlerde Bükreş'te bir inceleme yapacağız.

Nihai karar verirsek, en az 5 şube açacağız" dedi.

Köfteci Ramiz'in aynı zamanda bölgede 1.5 milyon dolarlık hayvancılık yatırımı bulunuyor.


 

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2010, 12:06
banner53
YORUM EKLE

banner39