banner39

Komutanlar yine veto etti

23 Nisan etkinlikleri, yine komutanların vetosu ve CHP'nin boykotuna sahne oldu.

Arşiv 24.04.2010, 04:53 24.04.2010, 04:53
Komutanlar yine veto etti


Dün kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda komutalar önceki yıllarda olduğu gibi tekrar vetodan yana tavır koydular. 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü törenlerde boykot kararı bulunan CHP, Gül salondaki yerini alırken Deniz Baykal ve milletvekilleri ayağa kalkmadı ve alkışlamadı. CHP dışındaki tüm parti liderleri ile milletvekilleri Abdullah Gül'ü ayakta karşıladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasına başlarken Cumhurbaşkanı'na "Sayın Cumhurbaşkanım" diye hitap etti. Ancak diğer liderler "Sayın Cumhurbaşkanı" demeyi tercih etti.

AK PARTİ BAYKAL’I ALKIŞLADI

Baykal, konuşmasının başında, askeri darbeleri eleştirince Başbakan Erdoğan dışındaki kabine üyeleri ile AK Partili milletvekilleri Baykal'ı alkışladı. Ancak Baykal'ın konuşmasının sonuna doğru bazı AK Parti milletvekilleri salonu terk etti.

BAHÇELİ BU KEZ GECİKTİ

** Genel Kurul'daki özel oturumlara erken gelmesi ile bilinen MHP lideri Bahçeli, bu kez gecikti. Bahçeli, Başbakan Erdoğan ve CHP lideri Baykal'dan sonra Genel Kurul salonuna geldi.

** 23 Nisan özel gündemli toplantısına Genelkurmay Başkanı Orgeneral ilker Başbuğ ve kuvvet komutanları katılmazken, yüksek yargı da ilgi göstermedi. Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker ve Sayıştay Başkanı Recai Akyel katılırken, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç ve Danıştay Başkanı Mustafa Birden katılmadı. HSYK Başkan Vekili Kadir Özbek katılmazken, HYK üyesi Ali Suat Ertosun'un gelmesi dikkat çekti.

Kaynak: Bugün


 

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?