banner39

Konya'da akrep operasyonu

Konya'da düzenlen bir operasyonla Süriye'den getirdikleri kaçak sigaraları sattıkları iddia edilen 23 kişi gözaltına alındı

Arşiv 26.04.2007, 11:15 26.04.2007, 11:15
Konya'da akrep operasyonu

Suriye'den Konya'ya kaçak sigara getirerek sattıkları iddia edilen 23 kişi şafak vakti düzenlenen, "Akrep" operasyonuyla gözaltına alınırken, binlerce karton sigara da ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, Konya İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şubesi Kaçakçılık Bürosu 8 Ağustos 2006 tarihinde bir kamyonda 27 binden fazla kaçak sigara yakalatan ve 3 milyon YTL kefaletle serbest bırakılan M.Ş. ile T.Ü.'yü takibe aldı. 7 ay süren takibin ardından aynı kişilerin içinde bulunduğu bir şebekenin Suriye'den Hatay'a, Hatay'dan ise Konya'ya kaçak sigara getirdiği belirlendi. Sigaraların satıcılara dağılmasının ardından emniyet güçleri yaklaşık 80 araç ve 300 polisle, merkez Karatay, Meram ve Selçuklu

ilçelerinde operasyona başladı. Operasyon kapsamında kaçak sigaraların satıldığı işyerleri polis tarafından çembere alındı, evlere ise baskın düzenlendi. Baskında yaklaşık iki kamyonu dolduracak binlerce kaçak sigara ele geçirilirken, 23 kişi gözaltına alındı. Sigaraların çoğunluğunun sakız kolilerine gizlendiği ortaya çıktı.

Gözaltına alınan şahıslar, Konya Numune Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ifadeleri alınmak üzere KOM Şubesi'ne götürüldü.

Kaynak: İHA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?