banner15

Konya'da İsrail karşıtı büyük miting

Saadet Partisi'nin Konya'daki mitinginde ABD ve İsrail aleyhinde sloganlar attı.

Konya'da İsrail karşıtı büyük miting

Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, İsrail'in, Hamas ve Hizbullah üyelerini terörist olarak ilan ettiğini belirterek, "Ben de buradan ilan ediyorum ki, bunlar terörist değil vatanlarını savunan kahramanlardır" dedi. Kutan, partisinin, Konya'da, İsrail'i tel'in Filistin'e destek için, Selçuklu Atatürk Lisesi önünde düzenlediği "Büyük Konya Mitingi"nde, İsrail ve ABD tarafından uygulamaya konulan Büyük Orta Doğu projesinin temelinde, İslam düşmanlığının yattığını savundu.

"Be hey gafil, ey cahil..."

Batının, ayakta kalabilmek için önceden kendisine komünizmi düşman olarak belirlediğini, bu rejimin çökmesinden sonra ise yeni düşmanın İslam dünyası olarak belirlendiğini iddia eden Kutan, Papa'nın, İslam dünyasına yönelik sözlerini eleştirerek, "Be hey gafil, ey cahil. . . Her şeyden önce 'İslam' kelimesi 'barış ve esenlik' demektir. Bizim şanlı tarihimizde, şiddetten eser olmadığı halde, sizin zihniyetinizi temsil eden Haçlı Seferleri, Hristiyan Bizans'ı bile istila edip, kan dökmüştür" dedi.

İsrail'in Lübnan'a gerçekleştirdiği saldırıları bir kez daha kınadıklarını ifade eden Kutan, şunları kaydetti:
"Burada, Lübnan ve Filistin halklarına destek vermek, İsrail'in sonuna kadar karşısında olduğumuzu göstermek için toplandık. İsrail, Hamas ve Hizbullah üyelerini terörist olarak ilan ediyor. Ben de buradan ilan ediyorum ki, bunlar terörist değil, vatanlarını savunan kahramanlardır. Son olarak gündeme gelen Lübnan'a asker gönderme konusunda ise hükümet, halkın genel görüşünün aksine bu ülkeye asker gönderme kararı almıştır. Lübnan'a BM gücü gönderilmesinin altında yatan gerçek, Hizbullah'ın elindeki silahların alınmasıdır. Buradaki BM gücü, Hizbullah'ı silahsızlandırdığı gibi, yeni silah gelmesini engelleyecek. Dünyada terörist aranıyorsa, bu teröristler aslında İsrail ve ABD'dir. "

"Lübnan'a asker göndermek cinayetin ta kendisidir"

"Hamas Temsilcisi" sıfatıyla miting alanındaki otobüsün üzerinden vatandaşlara hitap eden Vahit Süleyman ise Arapça olarak yaptığı konuşmasına, Filistin ve Lübnan halkına Türkiye'den verilen destek için teşekkür ederek başladı.
Mescid-i Aksa'ya sahip çıkmanın, bu kutsal yerin İsrail'in eline geçmemesini sağlamanın tüm Müslümanların görevi olduğunu belirten Süleyman, "Burada bir araya gelmeniz, bize verdiğiniz en büyük destektir. Ey çocuklarımızı katleden siyonizm, sizin karşınızda dikilmeye devam edeceğiz" dedi. Süleyman, BM'nin Lübnan'a 15 bin kişilik BM gücü gönderecek olmasının yanlış bir karar olduğunu öne sürerek, "BM üniformasıyla görev yapacak bu askerler, elimizdeki silahları almaya çalışacak. Biz de buna direneceğiz. Ayrıca (bu askerler Türk mü, başka milletten mi?) diye ayırmamız da mümkün olmayacak. Lübnan'a asker göndermek cinayetin ta kendisidir" diye konuştu.

"Papa haddini bil"

Mitingin sonunda, kapatılan, Refah Partisi'nin son Genel Başkanı Necmettin Erbakan, canlı telefon bağlantısıyla miting alandaki kalabalığa hitaben bir konuşma yaptı. "Papa haddini bil", "Yaşasın Hamas ve Hizbullah, kahrolsun İsrail", "ABD ve İsrail mallarına boykot" gibi çok sayıda pankartın açıldığı mitingde, Papa 16. Benediktus'un İslam hakkındaki sözleri ise "Aklımız olmasaydı Müslüman olmazdık", Papa haddini bil" pankartları ile protesto edildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48