banner39

Köşk'te ne konuşuldu tartışması başladı

Cumhurbaşkanı Gül, Bahçeli ve Baykal'dan sonra bugün de Sezer, Uras ve STK'ları kabul etti.

Arşiv 28.03.2008, 17:33 28.03.2008, 18:14
Köşk'te ne konuşuldu tartışması başladı

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Çankaya Köşkü'ne davet ettiği muhalefet liderleri, ziyaretten konuşulanları gizleme gereği duyarlarken, Köşk konuşulanları kamuoyuna açıklama gereği duydu.

Deniz Baykal ve Devlet Bahçeli dünkü görüşmede son günlerdeki tartışmaların gündeme gelmediğini açıklarken, Köşk hemen ardından farklı bir açıklamada bulundu.

Köşk'ün bu açıklamasına rağmen muhalefet liderlerinin neden böyle davrandıkları henüz açıklığa kavuşmuş değil.

SEZER: GÜNDEMLE İLGİLİ TEK CÜMLE SÖYLENDİ

Bugü ilk olarak DSP lideri Zeki Sezer ile görüşen Cumhurbaşkanı Gül, Sezer'e de iç politikadaki gündemle ilgili telkinlerde bulunduğu tahmin ediliyor.

Sezer ise yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı'nın iç politikayı da ilgilendirebilecek tek bir cümle kullandığını söyledi.

URAS: GÜNDEMİ KONUŞTUK

Bugün Cumhurbaşkanı ile bir araya gelen ÖDP Genel Başkanı Ufuk Uras, ise Baykal ve Bahçeli'nin aksine konuşulanları açıklayarak "siyasetteki gelirimin nasıl düşürüleceğine ilişkin görüşme yaptık" dedi.

"Cumhurbaşkanı Gül, benle konuştuğu temaların diğer liderler tarafından da konuşulduğunu ifade etti" diyen Uras, "Cumhurbaşkanı'na liderleri bir masa etrafında toplamasını önerdim" dedi.

Uras, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile ana muhalefet partisi CHP'nin Genel Başkanı Deniz Baykal'ın yaklaşık 2 yıldır görüşmediğini belirterek, "Böyle bir iktidar muhalefet ilişkisinin kabul edilebilir olmadığı ortada" dedi.

GÜL BUGÜN STK'LARI DA KABUL ETTİ

Gül, Uras'tan sonra bazı sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütü temsilcilerini kabul etti.

Gül'ün TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu öncülüğündeki heyet ile basına kapalı gerçekleşen görüşmede Türk-İş Başkanı Mustafa Kumlu, Hak-İş Başkanı Salim Uslu, Türkiye Kamu-Sen Başkanı Bircan Akyıldız, TİSK Başkanı Tuğrul Kudatgobilik, TZOB Başkanı Şevki Bayraktar ile TESK Başkanı Bendevi Palandöken katıldı.

HİSRACIKLIOĞLU: MEMNUN OLDUK

Hisarcıklıoğlu, yaklaşık 1 saat 15 dakika süren görüşmenin ardından heyet adına açıklama yaptı.

"Sağduyu ve uzlaşı çağrısını toplumun önceliği haline getirmemiz gerektiğine işaret ettik" diyen TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanı Gül'e siyasi liderlerle görüşmesinden duydukları memnuniyeti ilettiklerini ve Gül'den bu insiyatifi sürdürmesini istediklerini söyledi.

Görüşmeden mutlu ayrıldıklarını ifade eden Hisarcıklıoğlu, Gül'ün özellikle ''milletin geleceği, ülkenin bütünlüğü her şeyin üstündedir' sözünün üstünde durduğunu açıkladı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?