banner15

Kosova'da BM aracına saldırı

Priştine'de BM Kosova Misyonu bünyesinde görev yapan uluslararası polis gücüne ait araca konulan bomba patladı.

Kosova'da BM aracına saldırı

Priştine merkezine yakın bir mahallede BM Kosova Misyonu (UNMİK) bünyesinde görev yapan uluslararası polis gücüne ait park halinde bulunan bir araca konulan bomba patladı.

Patlama sonucu UNMİK polis aracı ve yanında park halinde olan Türk polisinin kullandığı iki araç hasar gördü. Patlamada ölen ya da yaralanan olmazken, mahalledeki evlerin camları kırıldı.

Priştine'de UNMİK'te görevli polislerin kullandığı araca bombalı saldırı düzenlendi. Patlayıcının konulduğu UNMİK polis aracının, Hindistan polisinin kullandığı araç olduğu belirtildi.

Kosova polisi tarafından da doğrulanan olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

UNMİK polisi bünyesinde görev yapan Hindistanlı polislerin kullandığı araca bomba konulmuş olmasının, 10 Şubat tarihinde Priştine'de düzenlenen ve 2 kişinin ölümüyle sonuçlanan protesto gösterisinde Hindistan polisinin görev almasıyla bağlantılı olduğu tahmin ediliyor.

Olay yerine gelen Kosova ve UNMİK polisi ile KFOR mensupları, patlamanın meydana geldiği mahalleye güvenlik şeritleri koyarak, inceleme çalışması başlattı. TSİ saat 23.00'da meydana gelen patlamayı şu ana kadar üstlenen olmadı. Olayın kimin tarafından gerçekleştirildiği ise henüz bilinmiyor

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35