banner15

Kraliçe'nin katıldığı törende panik: 10 yaralı

Hollanda'da, Nazi işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü töreninde yaşanan kargaşada 10 kişi yaralandı.

Kraliçe'nin katıldığı törende panik: 10 yaralı


Dünya Bülteni / Haber Merkezi
 
 
Hollanda'nın başkenti Amsterdam'daki Dam Meydanı'nda 25 bin kişinin katıldığı törendeki kargaşa paniğe neden oldu. Ülkenin Nazi işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü dolayısı ile düzenlenen törene katılan Hollanda Kraliçesi Beatrix, meydandan kısa bir süreliğine uzaklaştırıldı. Panik sonucu en az 10 kişinin çeşitli yara aldığı belirtiliyor. Olay, geçen yıl Kraliçe ve ailesine yönelik suikast girişimini akıllara getirdi.

Hollanda Kraliçesi Beatrix'in de katıldığı törendeki saygı duruşu sırasındaki kargaşa kısa süreli paniğe neden oldu. Panik sırasında Kraliçesi Beatrix ve ailesi olay yerinden güvenlik görevlileri tarafından apar topar uzaklaştırıldı. Görgü tanıkları, kargaşanın yaşandığı yerden patlama sesi ile çığlıklar duyulduğunu ve güvenlik görevlilerinin bir kişiyi olay yerinden uzaklaştırdıklarını aktardı. Hollanda televizyonları panik sırasında en az 10 kişinin yaralandığını duyurdu. Ayrıca polisin iki kişiyi gözaltına aldığı gelen bilgiler arasında. Şahısların tören sırasında bağırarak paniğe yol açmaktan tutuklandığı belirtiliyor.

Tören yöneticileri, paniğin izleyicilerden bir kişinin bayılması sonucu meydana geldiğini ve güvenlik sorunu olmadığını aktardı. Paniğin yatışmasında sonra Kraliçesi Beatrix'inde dönmesi ile tören devam etti. Beatrix'in tören sırasında endişeli olduğu gözlendi.

Törendeki panik, geçen yıl Kraliçe ve ailesine yönelik suikast girişimini akıllara getirdi.

Hollanda'da işsiz olduğu bildirilen bir kişi arabası ile Kraliçe ve ailesini taşına otobüsü hedef almış ama başaramadan önündeki bir anıta çarpmıştı. Saldırgan olay yerinde ölmüştü.

 
 

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2010, 11:05
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35