banner39

Kriz İrlanda okullarını 3.dünya okullarına dönüştürdü

İrlanda'da ekonomik kriz okulları vurdu, öğrenciler tuvalet kağıtlarını evden getiriyorlar...

Arşiv 08.10.2009, 16:04 08.10.2009, 16:04
Kriz İrlanda okullarını 3.dünya okullarına dönüştürdü

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İrlanda'nın güney şehirlerinden Cork'da okullar öğrencilerinin evlerinden tuvalet kağıdı getirmelerini istediler. St. John's'un okul müdürü, çocukların ebeveynlerine bir mektup yazarak arada sırada çocuklarına birkaç rulo tuvalet kağıdı vererek okula göndermelerini talep ettiklerini söyledi. Ayrıca çocukların okul çantalarında devamlı birer kağıt mendili bulundurmalarını da istediler. Avrupa'da standartları yüksek olan İrlanda'da getirilen bu önlem şaşkınlık yarattı.Okul müdürü bayan Catherine O'Neill, masraflarını daha aza indirerek, artan parayı eğitim için daha elzem yerlere harcamak istediklerini söyledi. Bayan O'Neill öğrencilerini tuvalet kağıdı getirmeye mecbur etmediklerini de ekledi.

Öğretmenler sendikası, okullarda kitap ve bilgisayar gibi ihtiyaçlar için para sıkıntısı zaten çektiklerini, şimdi ise bu sıkıntının okulların temel ihtiyaçlarına da yansıdığını iddia etti. İrlanda Milli Eğitim bakanlığı ise okullara temel ihtiyaçları için para gönderdiklerini belirtti.

St. John's Kız  Okulu'nun tuvalet kağıdı noksanlığı çektiğini duyan bir tuvalet kağıdı firması Çarşamba günü okula derhal 720 ruloyu bağış olarak gönderdi.

banner53
Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?